Cerampiu

Piece kaflowe Cerampiu

Cerampiù to firma włoska, która rozpoczęła produkcję elementów z majoliki w roku 1992.
Od przeszło 25 lat Cerampiù specjalizuje się w budowie pieców i kominków kaflowych na zamówienie, każdorazowo dostosowując się do gustu i stylu klienta.
Wartością dodaną pieców kaflowych Cerampiù jest całkowicie ręczna produkcja. Kafle  są produkowane z największą starannością w sposób tradycyjny, począwszy od etapu mieszania surowych glinek, aż do wykończenia i dekorowania kafli przez mistrzów ceramiki. Dzięki temu każdy piec jest niepowtarzalny.


Serce pieca z Keramfire®

Wnętrza komory spalania pieców kaflowych Cerampiù są wykonane ze specjalnego materiału ogniotrwałego o nazwie Keramfire®. Jest to ekskluzywna mieszanka naturalnych surowców odpornych na wysokie temperatury i szok termiczny. Nowatorska komora spalania zapewnia „spalanie całkowite”, zwiększając wydajność i redukując emisję spalin.


Akumulacja i konwekcja naturalna

Powłoka z majoliki, okładzina z Keramfire® i spaliny w piecach Cerampiù akumulują ciepło generowane podczas spalania i uwalniają je do otoczenia stopniowo, nawet przez kilka godzin po wygaśnięciu ognia. Natychmiastowe promieniowanie ciepła poprzez drzwiczki oraz naturalną konwekcję (od góry pieca) ogrzeje każdy dom w zdrowy i naturalny sposób w ciągu kilku minut od rozpalenia w piecu.


Spalanie staje się inteligentne!

„Smart Fire” to system elektroniczny Cerampiù, który pozwala zoptymalizować proces spalania drewna, gwarantując właściwy dopływ powietrza do spalania w stosunku do temperatury panującej w komorze spalania. Dzięki temu rozwiązaniu technologicznemu piece kaflowe Cerampiù zapewniają maksymalną wydajność przy niskim zużyciu paliwa i emisji spalin. To z kolei pozwala chronić powietrze, którym oddychamy i cenne zasoby naszej Ziemi.


Tradycja palenia drewnem i komfort płynący z elektryczności

System „Hybrydowy” Cerampiù umożliwia pracę pieców kaflowych opalanych drewnem, przy wykorzystaniu energii elektrycznej. Wystarczy podłączyć piec do gniazda zasilania. Istnieje także możliwość zaprogramowania oraz uruchomienia zapłonu elektrycznego za pomocą aplikacji w smartfonie na kilka godzin przed przebudzeniem lub powrotem do domu po całym dniu pracy. Dzięki temu, zanim rozpalimy ogień, w pomieszczeniu będzie rozchodziło się przyjemne ciepło.


Zgodność z Ecodesign 2022

Piece kaflowe Cerampiù spełniają rygorystyczne normy określone w Rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1185, dotyczącym Ekoprojektu. Rozporządzenie precyzuje, m.in., wydajność kominków i pieców na paliwo stałe oraz maksymalne wskaźniki emisji tlenku węgla, cząstek stałych, organicznych związków gazowych i tlenków azotu. Wyżej wymienione wskaźniki zaczną obowiązywać wszystkich członków UE od dnia 1 stycznia 2022.


Zalety pieców z majoliki

Piece kaflowe Cerampiù pozwalają cieszyć się przyjemnym i długotrwałym ciepłem przez 4 do 12 godzin po zgaszeniu ognia.
Są one bezpieczne dla rodzin z dziećmi i zwierzętami domowymi, gdyż ich powierzchnia nigdy nie osiąga zbyt wysokich temperatur, grożących poparzeniem.
Ciepło emanujące z majolikowych płytek ma korzystny wpływ na całe ciało:

 • nie wysusza gardła, gdyż utrzymuje optymalny stopień wilgotności w pomieszczeniu,
 • jest odpowiednie dla alergików ponieważ nie tworzy prądów powietrza przez co ogranicza cyrkulację kurzu,
 • jest korzystne dla osób cierpiących na sezonowe bóle lub choroby dróg oddechowych, ponieważ ogrzewa w sposób jednorodny i długotrwały, nigdy nie
 • osiągając nadmiernej temperatury.

PIECE KAFLOWE LA STUBETTA

Stubetta to grupa pieców kaflowych Cerampiù o lekkim i zwartym korpusie, który prezentuje się świetnie również w małych pomieszczeniach. Jest to produkt gotowy, całkowicie wykończony, a więc szybki w instalacji.

Jak chcesz

Wybierz model pieca, kolory i dekory, które pasują do stylu i wystroju twojego domu i stwórz swój unikatowy piec Stubetta. Pomocny w wyborze własnej wersji pieca Stubetta jest konfigurator Cerampiù dostępny na stronie Producenta.

Innowacyjność

Współczesna technologia pozwala coraz bardziej poprawiać wydajność pieców, ich  bezpieczeństwo i automatyzację pracy dzięki systemowi „Smart Fire”.  Natomiast większa autonomia funkcjonowania i maksymalny komfort użytkowania są możliwe dzięki systemowi „Hybrydowemu”. System „Smart Fire” to opcja dodatkowa, dostępna dla wszystkich pieców z grupy la Stubetta, zaś system „Hybrid” dla wszystkich poza La Stubetta Alpina.

Rodzaje pieców Stubetta

Rodzina pieców kaflowych „la Stubetta”, składa się z modeli:

 • Quadra – piec o prostopadłościennej sylwetce dla miłośników projektowania liniowego. Kompaktowa obudowa nadaje się również do małych pomieszczeń.
 • Chef – piec prostopadłościenny z piekarnikiem umieszczonym nad paleniskiem doskonale sprawdzi się zarówno w kuchni jak i salonie.
 • Rondò – piec półokrągły. Dzięki płaskiemu tyłowi można go ustawić przy ścianie, co z kolei pozwala na oszczędność miejsca.
 • Gourmet - piec półokrągły z piekarnikiem.
 • Atena i Olimpia - piece narożnikowe.

PIECE KAFLOWE SINTESI

Sintesi to grupa designerskich pieców kaflowych Cerampiù o nowoczesnym liniowym kształcie.

Jeszcze większa akumulacja z Durasic

Zestaw płyt Durasic® umożliwia dalsze zwiększanie akumulacji i stopniowe uwalnianie ciepła z pieca Sintesi. Durasic® to innowacyjny materiał ogniotrwały na bazie węglika krzemu i ogniotrwałych glinek. Jest to produkt certyfikowany przyczyniający się do doskonałej wydajności.

Innowacyjność

System „Smart Fire” przyczynia się do poprawy wydajności pieców Cerampiu oraz maksymalnego komfortu użytkowania, dzięki automatyzacji funkcjonowania urządzenia.

Rodzaje pieców Sintesi

Pod względem wielkości, rodzina pieców „Sintesi” składa się z modeli:

 • Sintesi
 • Sintesi Mini
 • Sintesi Medium
 • Sintesi Maxi
 • Sintesi Cook - z piekarnikiem
 • Sintesi Horizon i Vision - z boczną szybą.

Pojemniki na drewno

Jedną z opcji dodatkowych są pojemniki na drewno, które w stylowy sposób pomogą utrzymać porządek. Są one dostępne w dwóch rozmiarach oraz z pokrywą z majoliki dopasowaną do pokrycia samego pieca, w tym również z efektem „Fibra”, „Trama” lub ze steatytu.

PIECE KAFLOWE ARMONIA

Piece kaflowe Cerampiù Armonia łączą pozornie kontrastujące cechy, takie jak zaawansowana technologia, elegancja, kompaktowy rozmiar i zdolność do szybkiego ogrzewania przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa.
Każdy piec można w pełni zindywidualizować w oparciu o bogaty katalog kafli z majoliki i dekorów, dostępnych w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu można dopasować piec do stylu domu i gustu jego właścicieli.

Jeszcze większa akumulacja

Dzięki ekskluzywnej konstrukcji wnętrza pieca (wkład z ognioodporną komorą spalania, pierścieniami akumulacyjnymi i płytkami Durasic® umieszczonymi po wewnętrznej stronie płytek z majoliki), piec Armonia gwarantuje maksymalną pojemność cieplną w możliwie małym korpusie.

Rodzaje pieców Armonia

Piec kaflowy Cerampiù Armonia jest dostępny w dwóch wersjach, różniących się wykończeniem górnej części;

 • Vega – to piec z płaską pokrywką zakończoną gzymsem
 • Regina – jest zwieńczona kopułą
 • Alpina – piec okrągły, który prezentuje się wspaniale na środku salonu. Piękne kafle i dekory można podziwiać wówczas ze wszystkich stron.

KAFLE CERAMPIÙ

Kafle Cerampiù są produkowane z największą starannością w sposób tradycyjny, począwszy od etapu mieszania surowych glinek, aż do wykończenia i dekorowania kafli.
Elementy dekoracyjne, dzięki którym można spersonalizować swój piec powstają w rękach wykwalifikowanego mistrza ceramiki, który przekształca majolikę w arcydzieła inspirowane otaczającym nas światem; naturą, sztuką klasyczną i grafiką. Cechą, która czyni je absolutnie wyjątkowymi jest to, że każda płytka różni się od drugiej, gdyż wszystkie są tworzone ręcznie.
Jedną z wyjątkowych propozycji są kafle z reliefami wykończonymi 24-karatowym złotem, dającym atrakcyjny metaliczny i ekskluzywny efekt.
 
Na stronie producenta można obejrzeć przykłady kolorów, faktur, ozdobnych kafli i dekorów Cerampiù, w tym;

 • Dekory Quadretti
 • Dekory Fantasia
 • Dekory Arte
 • Dekory Graffiti
 • Kafle z reliefem.

Jest to tylko niewielki wycinek dostępnych możliwości. W bogatej kolekcji kafli Cerampiù znajdują się ponadto, m.in.:

 • kafle półokrągłe
 • kafle z obramowaniem (pojedynczym i podwójnym), w tym pozłacanym
 • kafle z dowolnym obrazkiem dostarczonym przez klienta lub zdjęciem bliskich (fotoceramika)
 • dekoracje liniowe na gzymsach i półkach (szlaczki ozdobne).
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.