Kominki klasyczne

Dzisiaj możliwość zakupu różnych materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych pozwala właścicielom domu na wykończenie wnętrz w dowolnym stylu. Można zdecydować się na retro, glamour, na styl skandynawski, loftowy, nowoczesny, jednak nie brakuje także zwolenników ponadczasowej klasyki. Choć czasem trudno jest jednoznacznie określić styl kominka, gdyż ze względu na swój kształt i wykorzystane materiały może być zaliczony do dwóch lub więcej kategorii, to jednak można stwierdzić, że kominki klasyczne mają często formę portalową, ozdobnie frezowane belki, kolumny i raczej płaskie okapy.

Kominki klasyczne w salonie

Od zawsze palenisko w domu było centralnym miejscem, przy którym spotykała się cała rodzina. Ta tradycja pozostała do dzisiaj, dlatego klasyczne kominki w salonie mają pełnić funkcję dekoracyjną, ogrzewać dom i sprzyjać relaksowi oraz wspólnemu spędzaniu czasu. Już na etapie wyboru wkładu kominkowego warto zastanowić się nad tym, jak ma wyglądać kominek w salonie, by pasował do gustu użytkowników i był spójny z aranżacją całej przestrzeni. Klasyczny kominek, może przypominać palenisko znane nam z dawnych zamków i pałaców lub miec prostszą, bardziej współczesną formę.
W zabudowie klasycznej można wykorzystać wkład kominkowy z szybą płaską, narożną lub wkład dwustronny z wizją ognia na przestrzał.

Wybór kominka klasycznego

Kiedy wchodzimy do wnętrza, w którym znajduje się kominek klasyczny, od razu go zauważamy. Nawet gdy nie jest rozpalony, przyciąga wzrok i ma ogromny wpływ na wygląd całego wnętrza.
Zakup trwałego wkładu kominkowego na drewno, wkładu gazowego lub z płaszczem wodnym pozwoli przez długie lata dogrzewać dom oraz cieszyć się widokiem ognia w pięknej oprawie.
Jeśli marzycie Państwo o kominkach klasycznych w salonie, zachęcamy do kontaktu z naszymi handlowcami. Obsługa sklepów Komo Kominki gwarantuje fachowe doradztwo podczas zakupu wkładu kominkowego oraz budowy wymarzonego paleniska w dowolnym stylu.

Poniżej prezentujemy kilka naszych realizacji w stylu klasycznym. Portale kominkowe zaprezentowaliśmy w odrębnej kategorii, ponieważ w zależności od formy i wykończenia mogą być uznane zarówno jako kominki klasyczne jak i nowoczesne.

Więcej zdjęć realizacji KOMO Kominki znajduje się w zakładce Galeria Kominków/Nasze realizacje/Kominki klasyczne.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.