Kominki z płaszczem wodnym

Jednym ze sposobów ogrzewania są kominki z płaszczem wodnym opalane drewnem, które dzięki swojej budowie umożliwiają ogrzewanie ciepłej wody użytkowej oraz wody wykorzystanej na potrzeby centralnego ogrzewania.

Kominek z płaszczem wodnym - budowa i montaż

Należy pamiętać, że nieprawidłowo wykonana instalacja kominkowa może okazać się bardzo niebezpieczna. Dlatego też konieczne jest zatrudnienie fachowców w tej dziedzinie.

Wszystkie elementy wymagane do prawidłowego działania instalacji z kominkiem wodnym najlepiej uwzględnić już na etapie projektowania domu, a przynajmniej przed wylewaniem posadzek. Należy bowiem przewidzieć, np. doprowadzenie rur przyłączeniowych, które dostarczą zimną wodę w okolice kominka, wykonanie odprowadzenia dla wody przegrzanej oraz wszystkich podłączeń wkładu z płaszczem wodnym do instalacji centralnego ogrzewania.

Ponadto w pobliżu kominka należy umieścić gniazdo elektryczne niezbędne do zasilania sterowników oraz przeprowadzić przewody elektryczne, które umożliwią podłączenie pomp c.o.

Jak w przypadku każdego kominka musimy także pamiętać o zapewnieniu grawitacyjnego napływu świeżego powietrza do pomieszczenia, w którym zostanie wybudowany kominek.

Kiedy palimy w kominku z płaszczem wodnym zimna woda nagrzewa się a ciepło zmagazynowane w wodzie jest oddawane przez wymiennik ciepła do grzejników centralnego ogrzewania.

Kominek „wodny” łączy przytulność tradycyjnego kominka ze skutecznością centralnego ogrzewania, które zapewnia równomierną dystrybucję ciepła do poszczególnych pomieszczeń znajdujących się w domu. Ten rodzaj instalacji sprawdza się zarówno w przypadku małych jak i dużych powierzchni mieszkalnych, zaś możliwości aranżacyjne ograniczone są jedynie naszą wyobraźnią.

Jednakże przed podjęciem decyzji o zakupie wkładu z płaszczem wodnym warto zapoznać się z jego specyfiką, gdyż nie jest to rozwiązanie dla każdego.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Nasi pracownicy z chęcią udzielą wszelkich informacji.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.