Totem Fire

Kominki TOTEM - wysoka wydajność i ochrona środowiska.

Totem Fire S.A., właściciel marek Totem i Arkiane, to francuska firma kominkowa, która od lat doskonale łączy rzemieślniczy charakter produkcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii począwszy od fazy projektowania, poprzez laserowe cięcie blach, czy lakierowanie w zaawansowanych technologicznie piecach.

W krajach europejskich coraz większą wagę przywiązuje się do kwestii ekologii. Nowe domy muszą spełniać wysokie standardy mające na celu ograniczenie zużycia energii oraz poziomu emisji gazów cieplarnianych. Wychodząc im na przeciw, dział projektowy Totem Fire opracował linię produktów o nazwie Technika, które spełniają wymogi Ecodesign 2022 (poza modelami podwieszanymi) i z powodzeniem mogą być użytkowane w domach energooszczędnych.

Wkłady kominkowe Totem Technika – charakterystyka techniczna

Do produkcji wkładów kominkowych wykorzystywana jest wysokiej jakości stal Corten® oraz żaroodporne cegły o opatentowanej technologii, które dzięki swej grubości oraz unikatowym składzie wyróżniają się odpornością na działanie temperatur do 1350oC oraz trwałością nawet w przypadku intensywnego użytkowania kominka. Cegły Totem nie tylko doskonale kumulują ciepło, lecz także stanowią oryginalny element wnętrza wkładu.
Standardowo wkład kominkowy dostarczany jest z jasnymi dużymi cegłami układanymi bez spoin. Istnieje także możliwość wyboru cegieł dużych (11x22cm) ciemnych (kolor antracytowo-brunatny) oraz małych (5,5x22cm) jasnych (kolor żółto-beżowy) i ciemnych.

Aby zagwarantować niezawodne działanie kominka, całkowicie niezależnie od warunków panujących w pomieszczeniu, w którym jest on zainstalowany, w serii Technika zastosowano automatyczny system poboru i obiegu powietrza oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie szczelności. Wkład kominkowy pobiera z zewnątrz tylko tyle powietrza, ile jest potrzebne do prawidłowego spalania. Aby jednak czerpać pełne korzyści z kominków Totem Technika i uzyskać optymalną wydajność, należy używać drewna zalecanego przez producenta (grab, buk lub dąb), o wilgotności max 20%.

Regulacja szybra dymowego zsynchronizowana z otwieraniem drzwi pozwala w sposób automatyczny kontrolować obieg powietrza i dymu, redukując ryzyko ciągu wstecznego, np. podczas podnoszenia drzwi kominka w celu załadowania drewna czy też powodowanego przez działanie mechanicznej wentylacji oraz okapu kuchennego.

Kolejnym oryginalnym i jednocześnie funkcjonalnym rozwiązaniem opracowanym przez laboratorium Totem Fire, jest styl ułożenia cegieł na podstawie komory spalania. Kiedy duże polana drewna wypalą się, drobne kawałki opadają w zagłębienie wokół rusztu i dopalają się, dzięki czemu poprawia się spalanie oraz obniża emisja CO.

Dystrybutor gorącego powietrza z 4-ma wylotami Ø 125mm (oprócz modeli podwieszanych) ułatwia rozprowadzenie gorącego powietrza do innych pomieszczeń (instalacje DGP) i jednocześnie stanowi zabudowę mechanizmu podnoszenia drzwi, chroniąc go przed zanieczyszczeniem oraz zapewniając odpowiednią wentylację.

Drzwi w kominkach Totem całkowicie chowają się w obudowie kominka, dzięki czemu po ich podniesieniu otrzymujemy wspaniały efekt tradycyjnego otwartego paleniska wyłożonego cegłami.


Kominki Totem Technika - oferta

Obecnie w skład serii Technika wchodzą następujące modele:

  • Frontalny 800 (Frontal Technika 800).
  • Horyzontalny 800 i 900 (Horizon Technika 800/900).
  • Narożny 800, 900 i 1000 (Lateral Technika 800/900/1000) – z lewą lub prawą szybą boczną.
  • 3 Szyby 800, 900 i 1000 (3 Faces Technika 800/900/1000) – z trzema szybami.
  • Wyspowy 900 (Epi 900) – z trzema szybami.
  • Podwieszany z 4-ma szybami 700 i 800 (4 Faces Suspendu Technika 700/800), w którym dzięki eliminacji 2 elementów stalowych podtrzymujących szyby, osiągnięto wyjątkową wizję ognia. Drzwi zostały wyposażone w system klipsów, zapewniający otwieranie 2 spośród 4 szyb także do boku, co ułatwia ich czyszczenie.

Producent proponuje również akcesoria dodatkowe, w tym m.in.;

  • specjalne ramy (wsporniki) ułatwiające montaż okapu kominka
  • system ułatwiający montowanie wkładów podwieszanych, składający się z trzech modułów dobieranych indywidualnie, w zależności od wysokości pomieszczenia oraz rodzaju sufitu (płaski/ukośny)
  • stojaki na drewno, które zapobiegają jego przesuwaniu się na podstawie paleniska
  • gotowe ramy stalowe w kolorze wkładu, zastępujące tradycyjną obudowę wykonaną np. z marmuru lub granitu.

Totem Technika to piękno, wysoka wydajność i ochrona środowiska.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie https://sklep.komo.pl.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.