Kominki powietrzne

Kominek powietrzny to kominek, który ogrzewa pomieszczenie za pośrednictwem powietrza ogrzanego wskutek spalania paliwa. Zgodnie z prawami fizyki gorące powietrze unosi się do góry i wydostaje kratkami wylotowymi, jak również jest emitowane przez nagrzany front (szybę) wkładu kominkowego. Chociaż paliwem zasilającym może być zarówno drewno, jak i gaz, to określenie "kominek powietrzny" jest używane w odniesieniu do kominków na drewno. 

Zjawisko unoszenia się gorącego powietrza wskutek różnicy temperatur to konwekcja stąd też kominki powietrzne bywają nazywane także kominkami grawitacyjnymi oraz kominkami konwekcyjnymi.

Rozprowadzenie gorącego powietrza do innych pomieszczeń może odbywać się w sposób naturalny, tj. grawitacyjny, jeśli zaś ciąg kominowy jest niewystarczający przepływ ogrzanego powietrza można wymusić przez zainstalowanie aparatu nawiewnego w postaci turbiny elektrycznej.

KOMO buduje kominki powietrzne już od ponad 27 lat. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i odwiedzenia jednego z naszych punktów sprzedaży w Warszawie, gdzie pomożemy wybrać odpowiednie urządzenie grzewcze (wkład kominkowy powietrzny), zaś w oparciu o zdjęcia zrealizowanych przez nas tysięcy zleceń zaprezentujemy możliwości w zakresie stylu kominka (nowoczesny, klasyczny, portalowy, rustykalny) oraz innych elementów związanych z jego budową i prawidłowym funkcjonowaniem.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.