Kominki gazowe

Dla kogo kominek na gaz — jak działa?

Kominek gazowy to dobre rozwiązanie dla osób, które nie dysponują odpowiednim miejscem do przechowywania drewna opałowego i nie chcą zajmować się jego dokładaniem do paleniska czy też usuwaniem popiołu po zakończeniu palenia.
Jego obsługa ogranicza się do regulowania wielkości płomienia za pomocą pilota, co bezpośrednio przekłada się na generowaną moc urządzenia. W przypadku kominków gazowych, podobnie jak przy kominkach na drewno (tzw. kominkach powietrznych), stosuje się instalacje DGP (dystrybucji gorącego powietrza), które specjalnymi rurami rozprowadzają ogrzane powietrze do innych pomieszczeń.
W niektórych przypadkach należy także wziąć pod uwagę konieczność dopasowania istniejącej już infrastruktury kominowej do potrzeb kominka gazowego. Więcej informacji na temat kominków gazowych znajduje się w zakładce Produkty/Kominki gazowe.

Wygląd kominka na gaz ziemny

Kominek gazowy wygląda w zasadzie tak samo jak tradycyjny kominek lub piec na drewno. W ofercie różnych producentów urządzeń tego typu dostępne są zarówno wkłady do zabudowy, jak i modele wolnostojące przypominające piec na drewno czy biokominek. W KOMO Kominki pomożemy wybrać właściwy model urządzenia oraz styl zabudowy pasujący do aranżacji całego wnętrza.

Zamontujemy Twój gazowy kominek

Jeśli chcecie Państwo zakupić i profesjonalnie zamontować kominek gazowy, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami Komo. Potwierdzeniem posiadanych przez nas kwalifikacji i uprawnień w zakresie montażu, obsługi, konserwacji, remontów i kontrolno-pomiarowym dla urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych, ciepłowniczych oraz gazowych są Świadectwa Kwalifikacyjne kategorii E (stanowisko Eksploatacji) oraz D (stanowisko Dozoru) wydane przez Komisję Kwalifikacyjną NOT. Postaw na kwalifikacje i doświadczenie! Zleć budowę w firmie KOMO, a my zbudujemy twój wymarzony kominek gazowy w dowolnie wybranym stylu.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.