DRU

Kominki gazowe DRU

DRU to znana w całej Europie holenderska firma, która rozpoczęła swoją działalność w roku 1754 od produkcji wielkiego pieca na indywidualne zamówienie. Wkrótce rozpoczęto produkcję innych wyrobów z żeliwa, np. garnków i patelni. Po odkryciu w Holandii, na początku lat 60, złóż gazu ziemnego, firma DRU rozpoczęła produkcję kominków gazowych oraz grzejników ściennych, w której specjalizuje się do dnia dzisiejszego. Na początku drugiego dziesięciolecia XXI wieku marka DRU jest nadal synonimem innowacyjności i jakości.

Kominki i piece gazowe DRU to urządzenia o zrównoważonym systemie odprowadzania spalin, który umożliwia instalację zarówno z kominem jak i bez niego. To doskonałe uzupełnienie dla pompy ciepła, zaspokajającej podstawowe potrzeby domowników w zakresie ogrzewania obiektu, które momentalnie generuje dodatkowe ciepło, a także tworzy przytulną atmosferę.

Palniki DRU są bardzo wydajne i charakteryzują się niskim zużyciem energii. Większość modeli ma klasę energetyczną A.

Czym się kierować przy wyborze kominka gazowego?

Wybór odpowiedniego kominka gazowego wymaga przemyślenia i wnikliwej analizy potrzeb, np. wzięcia pod uwagę wielkości ogrzewanej powierzchni, własnych priorytetów związanych z urządzeniem, tj. zdecydowania czy ważniejsza jest jego funkcja grzewcza, czy raczej atmosfera, którą stworzy, a może oba aspekty są równie ważne. Istotny jest także plan pomieszczenia oraz miejsce w którym ma być podłączony kominek (w rogu pomieszczenia, na środku, itd.).

Rodzaje kominków gazowych DRU

Ze względu na sposób instalacji kominki gazowe DRU można podzielić na;

 • Gazowe wkłady kominkowe do zabudowy, które można zainstalować np. w ścianie lub obudować w inny sposób zależny od wystroju wnętrza oraz własnego gustu.
 • Gazowe kominki wolnostojące umożliwiające większą elastyczność oraz sprawną wymianę kominka na inny model jeśli np. po kilku latach użytkownik postanowi zmienić wystrój wnętrza.
 • Kominki podwieszane, które niejako unoszą się nad podłogą, dając wrażenie lekkości. Ponieważ w tym przypadku ciepło promieniuje ze wszystkich stron, ich zaletą jest także zdolność do szybkiego i skutecznego ogrzania nawet znacznych przestrzeni.

Jeśli zaś chodzi o wizję ognia kominki DRU można podzielić na;

 • kominki frontalne - z jedną przednią szybą
 • kominki dwustronne (tunelowe) – z szybami w układzie vis a vis. Kominki dwustronne zainstalowane w półściance mogą zostać wykorzystane do wydzielenia w jednym pomieszczeniu stref o różnym przeznaczeniu podziału oraz jako atrakcyjny element dekoracyjny i grzewczy w ścianie pomiędzy dwoma pomieszczeniami.
 • kominki narożne – z dwiema szybami: frontalną i boczną (lewą lub prawą)
 • kominki trójstronne – z trzeba szybami: najczęściej szerszą frontalną oraz dwiema węższymi szybami bocznymi.
 • kominki wyspowe – posiadają trzy szyby, lecz z uwagi na szersze szyby boczne mają bardziej wydłużoną sylwetkę, co sprawia, że świetnie nadają się do wizualnego rozdzielenia dwóch stref pomieszczenia.

Wyposażenie kominka i pieca gazowego DRU

W zależności od modelu kominka dostępne są różne opcje wyposażenia.

 • Palnik - Dynamic Flame Burner® zapewnia wysoki, piękny i gęsty płomień. Palnik Vario Burner® ma natomiast zygzakowaty wzór płomienia.
 • Szyba - szkło standardowe lub szkło z powłoką antyrefleksyjną (tzw. Clear View), która czyni je prawie niewidocznym.
 • Termostat - kominek lub piec może być wyposażony w funkcję termostatu, który umożliwia utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu.
 • Aplikacja Eco Wave – zapewnia bezproblemową kontrolę ciepła i wyglądu płomienia za pomocą inteligentnego zdalnego sterowania z funkcją termostatu. Wystarczy ustawić  zapotrzebowanie na ciepło, a następnie za pomocą aplikacji DRU zainstalowanej w smartfonie lub tablecie sterować kominkiem. Aplikacja Eco Wave pozwala na płynną regulację emisji ciepła, generowanie indywidualnego wzoru płomienia oraz uzyskania wysokiego płomienia przy niskim zużyciu gazu (można ograniczyć zużycie gazu nawet do 50%).
 • Wykończenie wnętrza komory spalania – czarne panele stalowe (mat), czarne szkło ceramiczne Ceraglass z efektem lustra, który dodaje głębi i potęguje efekt płomieni lub klasyczny kamień o kolorze żółtawo-beżowym z drobnym profilem.
 • Elementy dekoracyjne na palniku – brązowe polana ceramiczne, polana jasne (imitacja brzozy), zestaw kamieni carrara lub greystone, zestaw antracytowych kamieni szklanych.
 • Sterowanie za pomocą pilota.
 • Moduł do komunikacji WiFi, umożliwiający obsługę za pomocą smartfona i tabletu.
 • Drzwiczki obsługowe - umożliwiają łatwy dostęp do bloku regulacji gazu w celu serwisowania i konserwacji.

Więcej aranżacji z wykorzystaniem kominków gazowych DRU znajduje się zakładce Galeria Kominków.

Na zakupy zapraszamy do naszego sklepu internetowego sklep.komo.pl lub do salonu kominkowego w Warszawie.

Kominek gazowy DRU Maestro 75 Eco Wave

31 sek

Kominek gazowy narożny DRU Maestro 80-2 Eco Wave

11 sek

Kominek gazowy trójstronny DRU Lugo 70-3 Module Eco Wave

10 sek

Kominek gazowy dwustronny DRU Maestro 75 Tunnel Eco Wave

6 sek

Kominek gazowy trójstronny DRU Metro 100 XTU Eco Wave

11 sek

Kominek gazowy DRU Metro 200 XT Eco Wave

31 sek
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.