Piece kaflowe

Widok pieca kaflowego kojarzy się ze starym dworkiem, zabytkowym pałacem kamienicą lub też z drewnianym domkiem praprzodków. Piece kaflowe, które ogrzewały pomieszczenia w minionych stuleciach, były zaopatrzone w niewielkie drzwiczki służące do wkładania opału i nie miały wizji ognia. A przecież widok tańczących języków ognia i żarzących się polan drewna jest jednym z przyjemniejszych szczególnie w szare jesienne dni, a także zimą. W Komo Kominki projektujemy i wykonujemy piece kaflowe wolnostojące, które łączą walory grzewcze z wyjątkowym wyglądem.

Piec kaflowy zamiast kominka? Czemu nie!

Współczesne piece kaflowe montowane niejednokrotnie we wnętrzach urządzonych w stylu modernistycznym najczęściej mają wizję ognia. Są one czasami nazywane pieco-kominkami, gdyż łączą funkcję dawnego pieca kaflowego z nowoczesnym kominkiem. Ogromną korzyścią z ogrzewania urządzeniem tego typu jest fakt, że w nowoczesnym piecu kaflowym o wydajności na poziomie 80-90%, który utrzymuje ciepło nawet 8 godzin, wystarczy dołożyć drewno 2-3 razy dziennie. Naturalnie nadal jest wielu zwolenników klasyki, którzy rezygnują z wizji ognia, aby zachować dawny styl swojego pieca kaflowego.

Sposób działania pieca kaflowego

W przypadku pieco-kominka zwykle nie stosuje się kratek kominkowych, przez które wylatuje gorące powietrze, ponieważ ogrzewanie odbywa się na zasadzie promieniowania cieplnego za pośrednictwem całej powierzchni pieca. Warto zauważyć, że jest to najzdrowszy rodzaj ogrzewania, ponieważ kafle emitują promieniowanie podczerwone, które długością fal elektromagnetycznych przypominają promieniowanie słoneczne. Piec kaflowy można wyposażyć w grzałkę elektryczną, która zapewni nagrzanie masy akumulacyjnej oraz rozchodzenie się przyjemnego ciepła np. w nocy.

Piece kaflowe wolnostojące od Komo

KOMO Kominki wybuduje państwu dowolny piec kaflowy według indywidualnego projektu lub zainstaluje wybrany produkt gotowy. Nie ulega wątpliwości, że piece kaflowe wolnostojące prezentują się zawsze elegancko, zachwycając domowników oraz gości. Pasują doskonale do każdego wnętrza: od retro, przez klasyczne, po bardzo nowoczesne. Można z nich korzystać codziennie lub doraźnie, w zależności od potrzeb. Zachęcamy do kontaktu z profesjonalną obsługą Komo, która pomoże wybrać optymalne rozwiązanie do danego wnętrza.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.