O firmie

KOMO ... ciepło w dobrym stylu!

Piękny kominek w salonie, to nie tylko przyjemne ciepło, ale również idealne miejsce do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Od ponad 30 lat tworzymy dla Państwa takie miejsca, oferując kominki tradycyjne (w tym kominki kaflowe), kominki nowoczesne, piece kominkowe (tzw. koza) i akcesoria kominkowe pomocne podczas ich eksploatacji.


Ponad 30 lat doświadczenia!

Budujemy kominki już od 1993r, nieustannie wzbogacając swą wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.
Przez ten czas zdobyliśmy niezbędne w branży kominkowej i zduńskiej doświadczenie, nawiązaliśmy wiele kontaktów (w tym międzynarodowych), dzięki którym oferujemy sprawdzone i w pełni bezpieczne produkty.
Wiemy jakie warunki powinien spełniać kominek, aby mógł sprostać Państwa oczekiwaniom.


Bogata oferta produktów i usług

Realizujemy projekty standardowe, jak również zindywidualizowane, tworzone według unikalnych specyfikacji. Projektujemy, wykonujemy obudowy kominków, dostarczamy wszelkie niezbędne elementy, instalujemy, wykonujemy instalacje rozprowadzenia gorącego powietrza (DGP®), służące do ogrzania jednego lub wielu pomieszczeń, budujemy kominki z zamkniętą komorą spalania, otwarte paleniska, kominki zewnętrzne, kuchnie kaflowe, grille ogrodowe i wędzarnie, instalujemy piece typu „koza” i biokominki, montujemy nasady kominowe, itd.

Pracujemy z każdym materiałem – od kamieni polnych, przez kafle, ceramikę, drewno, trawertyn, marmur, granit, szkło, metal, aż po bazalty i spieki kwarcytowe, tworząc niezapomniane kominki, grille ogrodowe i kuchnie.

Zajmujemy się importem i dystrybucją wielu produktów związanych z budową i eksploatacją kominka. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak również instytucjonalnych.


Jakość potwierdzona certyfikatami

KOMO Kominki od zawsze stawia na jakość. Naszą ambicją było i nadal jest świadczenie usług na wysokim poziomie, gwarantujące zadowolenie klientów na każdym etapie współpracy.
Jesteśmy pierwszą firmą kominkową w Polsce, która uzyskała certyfikat jakości ISO 9001:2002, utrzymywała go przez 15 lat działalności (w latach 2001–2016) i nadal zachowuje wypracowane przez lata standardy zarządzania jakością.

Stawiamy na stałych, doświadczonych pracowników, posiadających uprawnienia wymagane w branży kominkowo-zduńskiej. Nasze brygady wykonawcze regularnie uczestniczą w szkoleniach i posiadają wszelkie wymagane uprawnienia, w tym do prac na wysokości czy też uprawnienia na stanowisku eksploatacji w zakresie montażu urządzeń, obsługi, konserwacji, remontów oraz kontrolno-pomiarowym instalacji ogrzewczych, ciepłowniczych, elektrycznych i gazowych. Dyrektor ds. Usług posiada uprawnienia na stanowisku dozoru w zakresie montażu urządzeń, obsługi, konserwacji, remontów oraz kontrolno-pomiarowym instalacji ogrzewczych, ciepłowniczych, elektrycznych i gazowych, a także tytuł Mistrza Zduńskiego.

W celu zapewnienia fachowej i kompleksowej obsługi naszych klientów na stałe współpracujemy z kominiarzami, konstruktorami, inżynierami, architektami, projektantami i kamieniarzami.

 

Dysponujemy profesjonalnym zapleczem logistycznym.

Dzięki temu macie Państwo pewność, że zamawiając u nas kominek otrzymacie produkt najwyższej jakości, który rozjaśni Wasze wnętrza w chłodne wieczory.

KOMO to doświadczenie, fachowość i wysoka jakość.

 


Nagrody i wyróżnienia KOMO Sp. z o.o.

W trakcie 30-letniej działalności otrzymaliśmy szereg wyróżnień branżowych, m.in.:

 • Złotego Instalatora 2004 dla najlepszych za wzorcowe wykonanie kominka wraz z instalacją grzewczą
 • Certyfikat „Dobra Firma” przyznawany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki Polskie,
 • Certyfikat branżowy Polskiej Korporacji Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji
 • Certyfikat Szkoły Dobrego Kominkarstwa
 • Wyróżnienie Polska Firma Roku przyznane przez  branżowy kwartalnik „Świat Kominków”
 • Złotego Instalatora 2010 za działalność szkoleniową
 • Odznakę "Za zasługi dla budownictwa"
 • i wiele innych.

Więcej szczegółów w zakładce Certyfikaty i wyróżnienia.


KOMO Sp. z o.o. jest członkiem:

 • Stowarzyszenia Producentów i Handlowców Budownictwa „DOM”
 • Polskiej Korporacji Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji (SGGiK)
 • Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kominki i Piece (OSKP)
 • Cechu Zdunów Polskich.

KOMO to:

Kompetencja – mamy 30 letnie doświadczenie w branży kominkowo-zduńskiej. Nasi pracownicy posiadają wymagane uprawnienia, np. tytuł Mistrza Zduńskiego, uprawnienia w zakresie dozoru i montażu urządzeń, obsługi, konserwacji, remontów oraz kontrolno-pomiarowym instalacji ogrzewczych, ciepłowniczych, elektrycznych oraz gazowych.

Odpowiedzialność – towarzyszymy Państwu od momentu pierwszej wizji lokalnej na miejscu instalacji, podczas której sprawdzamy możliwości instalacyjne oraz zakres niezbędnych prac budowlano-montażowych aż po pierwsze rozpalenie w palenisku przeprowadzane przez naszego pracownika. Dostarczamy komplet dokumentacji wraz z instrukcjami dotyczącymi bezpiecznej obsługi i konserwacji kominka, pieca lub innego zainstalowanego przez Komo Kominki urządzenia. Stąd nasze motto: KOMO i … śpisz spokojnie!

Marzenia – spełniamy marzenia naszych klientów, realizując indywidualne projekty zgodne z ich wizją. Dysponujemy także zdjęciami kilku tysięcy naszych realizacji, które mogą być pomocne w ostatecznym doprecyzowaniu własnych oczekiwań.

Oferta – oferujemy wszechstronne usługi: budujemy kuchnie, piece kaflowe, grille zewnętrzne i wędzarnie, kominki na drewno i na gaz, kominki trzeciej generacji, ciepłe zabudowy, wykonujemy instalacje rozprowadzenia gorącego powietrza (DGP), instalujemy piece kominkowe typu koza, biokominki, kominki elektryczne, nasady kominowe, sprzedajemy różnorodne produkty, osprzęt i materiały związane z ogrzewaniem kominkowym.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.