Kalfire

Kominki gazowe KALFIRE

Kalfire to holenderska firma, która zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych wkładów kominkowych zasilanych gazem i drewnem oraz kominków elektrycznych. Ponad 40-letnie doświadczanie w branży grzewczej oraz kładzenie szczególnego nacisku na innowacyjność stosowanych technologii zaowocowały wieloma oryginalnymi rozwiązaniami, które czynią eksploatację kominka gazowego Kalfire prostą i przyjemną. 

Rodzaje kominków gazowych KALFIRE

Wkłady kominkowe na gaz marki Kalfire to urządzenia przeznaczone do zabudowy według indywidualnego projektu, które można podzielić na;

  • kominki frontowe - z jedną przednią szybą
  • kominki tunelowe (dwustronne) – z szybami w układzie vis a vis, zapewniającymi wizję na przestrzał
  • kominki narożne – z dwiema szybami: frontalną i boczną (lewą lub prawą)
  • kominki trójstronne – z trzeba szybami: frontalną oraz dwiema bocznymi
  • kominki wyspowe – to modele trójstronne o wydłużonym kształcie, który sprawia, że najczęściej są wykorazystywane do podziału pomieszczenia na różne strefy. 

Zobacz także video z krótką prezentacją kominków gazowych Kalfire.

Cechy kominków Kalfire

Gazowe wkłady kominkowe Kalfire wyróżniają się czystą i opływową linią, dzięki wyeliminowaniu stalowych ram wokół szyb. Jest to cecha szczególnie cenna w przypadku modeli narożnych i trójstronnych, gdyż zapewnia niezakłóconą wizję ognia ze wszystkich stron. Kalfire nazwa tę unikalną cechę Clear View (czysty widok).

Standardowym wykończeniem wnętrza kominka gazowego Kalfire - niezależnie od wybranego modelu - jest czarna gładka blacha oraz zestaw polan ceramicznych z łupkami z lawy wulkanicznej jako dekoracja palnika.

Ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie na ścianach przylegających do paleniska płyt profilowanych znajdujących się wewnątrz komory spalania (design panel - dostępny w ramach opcji dodatkowych). Dzięki takiemu zabiegowi wkład gazowy tworzy płynną całość z obudową kominka.

Wspólnymi elementami dla każdego urządzenia Kalfire jest system łatwego otwierania drzwi niezwykle przydatny w przypadku konieczności wyczyszczenia szyby oraz podczas prac serwisowych, a także obsługa za pomocą pilota zdalnego sterowania z funkcją termostatu. 

 

System łatwego otwierania drzwi (Easy Door System)

System łatwego otwierania drzwi (Easy Door System) pozwolą szybko i bezpiecznie zdjąć szklany panel w celu wyczyszczenia go. Do zdjęcia i montażu drzwi nie potrzebne są żadne specjalistyczne narzędzia, wystarczy wykonać cztery proste ruchy.

Po wyczyszczeniu szkła, podczas ponownego montażu należy uważać, aby nie dotknąć palcem jego wewnętrznej strony (tj. od strony komory spalania), ponieważ odcisk palca może utrwalić się na stałe podczas palenia w kominku.

Pilot iMatch - sterowanie za dotknięciem przycisku


Wkłady Kalfire na gaz są dostarczane z pilotem iMatch, który umożliwia włączenie i wyłączenie płomienia,  regulację jego wysokości poprzez wybór jednego z ośmiu standardowych ustawień oraz dodatkowo trybu ECO, a także sterowanie generatorem iskry naturalnej.

Czujnik temperatury w pilocie iMatch umożliwia zmierzenie temperatury w pomieszczeniu oraz skorzystanie z funkcji termostatu. Wbudowany timer pozwala zaprogramować do trzech różnych segmentów czasu w ciągu doby, a ustawiony program będzie wykonywany codziennie. 

Palniki gazowe KALFIRE

Palniki gazowe Kalfire są standardowo zasilane gazem ziemnym (NG). Jednakże, każdy z nich może zostać przystosowany do spalania gazu płynnego z butli (propan/propan-butan). Rodzaj zasilania należy wybrać przez złożeniem zamówienia na określony kominek.

Kalfire oferuje dwa modele palników gazowych: palnik 3D oraz Prestige.

Palnik Kalfire 3D

Palnik Kalfire 3D ma wydłużony kształt i generuje płomienie o układzie poziomym i stałej wysokości. Jednakże dzięki innowacyjnej budowie palnika oraz szerokości 10 cm, płomienie nie tworzą linii prostej lecz zyskują trzeci wymiar. Standardową dekoracją kominka z palnikiem 3D są polana ceramiczne z kamieniami z lawy wulkanicznej oraz efektem rozżarzenia Kal-glow. Efekt rozżarzenia powstaje po rozgrzaniu się metalowych włókien, które oplatają ceramiczne polana, emitując ciepły pomarańczowy blask. Standardowy zestaw polan można opcjonalnie zastąpić: zestawem polan ekskluzywnych, kamieniami białymi, szarymi lub kryptonitowymi. Palniki 3D są zainstalowane we wkładach gazowych Kalfire oznaczonych literą G.  

Palnik Kalfire Prestige

W chronionym patentem palniku Kalfire Prestige dysze doprowadzające gaz zostały wbudowane w polana "drewna" ułożone w stos o kształcie piramidy. Na podstawie komory spalania ułożone są ponadto szklane kamyki, które migocą po pojawieniu się płomieni i kamienie z lawy wulkanicznej imitujące zwęglone kawałki drewna. Wysokie i przestrzenne płomienie, dekoracja palnika oraz sam sposób ułożenia ceramicznych polan do złudzenia przypominają naturalne ognisko. Efekt końcowy można spotęgować jeszcze bardziej przez dodanie opcjonalnej funkcji żaru oraz generatora naturalnych iskier. Palniki Prestige są zainstalowane we wkładach gazowych Kalfire oznaczonych literami GP.

Opcje dodatkowe Kalfire

 

Dekoracje palników gazowych Kalfire 3D

Palniki gazowe 3D mogą na życzenie zostać ozdobione ekskluzywnym zestawem polan, które są dłuższe od standardowych, dzięki czemu idealnie wypełniają komorę spalania w kominku. Inną z dostępnych możliwości jest zamienne udekorowanie palnika kamieniami białymi, szarymi lub kryptonitowymi.

Generator naturalnych iskier Kalfire (NSG) w palnikach Prestige

Generator naturalnych iskier (Natural Spark Generator) to innowacyjna technologia opracowana przez firmę Kalfire, dostępna dla kominków z palnikiem Prestige. Pierwsze iskry pojawią się po ok. 10 min od rozpalenia w kominku. Częstotliwość wyrzutu iskier można ustawić za pomocą pilota, przy czym im wyższe są płomienie, tym więcej iskier.

Funkcja hybrydowa: efekt warstwy żaru w palnikach Prestige

Inną opcją dostępną dla kominków z palnikiem Prestige jest hybrydowa funkcja LED imitująca żar widoczny w ognisku lub kominku na drewno. Zastosowanie diod LED oraz stale zmieniające się natężenie oświetlenia idealnie imituje naturalny żar. Użytkownik może samodzielnie ustawić oscylację, intensywność i kolor oświetlenia. Jest to opcja bardzo przydatna w cieplejsze dni, gdyż można dzięki niej stworzyć przytulny nastrój bez konieczności włączania wkładu kominkowego.


Szyba antyrefleksyjna

Dla większości modeli kominków gazowych Kalfire istnieje możliwość zamówienia szyby antyrefleksynej. Specjalna powłoka z tlenków metali powoduje redukcję wskaźnika odbicia poniżej 1%. Dzięki temu zamiast odbicia osób i przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu możemy podziwiać piękny widok ognia w rozpalonym kominku.

Opcje wykończenia ścian wewnętrznych w kominkach Kalfire

Standardowym wykończeniem ścianek wewnętrznych w komorze spalania wkładów gazowych kalfire są panele z czarnej gładkiej blachy stalowej. W modelach frontowych, dwustronnych i trójstronnych wyspowych jest to jedna płaska płyta, zaś w przypadku modeli narożnych i pozostałych trójstronnych panel składa się z trzech sekcji z widocznym łączeniem przypominającym spoinę.

Poza wykończeniem standardowym można zamówić palenisko z wnętrzem wykończonym;

  • stalowymi panelami z pionowym profilowaniem (tzw. design panel)
  • czarnym szkłem ceramicznym, które odbija obraz płomieni, dodając palenisku głębi.
  • okładziną imitującą pomarańczowo-brunatną cegłę tylko dla modeli GP105/79F i GP75/59F
  • okładziną imitującą drobną dwukolorową cegiełkę dla GP75/59F (tylny panel, przedni stopień paleniska i pionowe elementy obramowania).

Aplikacja iMatch

Kominek gazowy Kalfire może być obsługiwany za pośrednictwem aplikacji iMatch zainstalowanej w smartfonie lub tablecie pod warunkiem, że wkład kominkowy został uprzednio wyposażony w interfejs iMatch, pełniący rolę odbiornika, podłączonego do lokalnej sieci WiFi. Za pomocą aplikacji iMatch można; włączyć i wyłączyć płomień, regulować jego intensywność oraz uruchamiać hybrydowe oświetlenie led (efekt żaru). Jedynie generator iskier naturalnych nie może być obsługiwany za pomocą aplikacji.

Kominki Kalfire można zintegrować z systemem automatyki domowej (system inteligentnego domu).

 

Dystrybutor ciepłego powietrza

Dystrybutor ciepłego powietrza pozwala na lepsze wykorzystanie ciepła powstającego podczas spalania gazu, gdyż dzięki niemu kominek ogrzeje nie tylko pomieszczenie, w którym został zainstalowany, lecz także dwa inne, do których ciepłe powietrze jest transportowane odpowiednio dobranymi kanałami grzewczymi. Jedna z opcji dodatkowych dostępnych dla kominków gazowych Kalfire jest dystrybutor ciepłego powietrza z dwoma wylotami o średnicy Ø150 mm każdy. Jest montowany na wkładzie kominkowym i ukryty pod zabudową kominka. 

Jeśli ujęła Państwa nowoczesna stylistyka, elegancja, dostępne opcje wykończenia oraz efekty specjalne, serdecznie zapraszamy do firmy Komo, a my wybudujemy kominek Państwa marzeń w oparciu o przedstawione nam sugestie lub zaprezentujemy nasze realizacje, które z pewnością będą pomocne w wyborze własnego projektu.

Polecamy także zapoznanie się z propozycjami aranżacyjnymi producentów urządzeń na gaz.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.