Kominki akumulacyjne

Kominki i piece akumulacyjne, pieco-kominki budowane w oparciu o paleniska piecowe, ciepłe kominki czyli inaczej ciepła zabudowa to kominki 3 generacji - niezwykle popularni następcy tradycyjnych pieców kaflowych. Piece kaflowe w wielu krajach Europy, np. w Austrii, Niemczech i Włoszech nigdy nie straciły swojej popularności, jednak wraz z upływem czasu zmieniły się technologie i stosowane w ich budowie materiały. Od wielu lat obserwujemy wzrost zainteresowania paleniskami tego typu także w Polsce.

Kominek akumulacyjny — budowa

Do budowy kominka akumulacyjnego wykorzystuje się specjalne paleniska piecowe oraz bloki i kanały z masy akumulacyjnej, które pomagają odzyskać ciepło generowane podczas spalania drewna. Ciepła zabudowa (ciepłe ściany) wykonane ze specjalnych materiałów akumulacyjnych utrzymują ciepło przez ok. 6-8 godzin po wygaśnięciu ognia w palenisku.
Główną zaletą tego typu rozwiązania jest zmniejszenie zużycia drewna o około 30% oraz podniesienie sprawności całego układu grzewczego do 80-90%, czyli zwiększenie ilości ciepła dostarczanego do pomieszczenia.

Kominek akumulacyjny – sposób wykończenia

Kominki akumulacyjne mogą być wykończone dowolnym materiałem, np. kamieniem naturalnym czy spiekami. Bryłę kominka akumulacyjnego można także po prostu otynkować i pomalować na wymarzony kolor. Niemniej jednak właściciele pieców akumulacyjnych na drewno nadal najczęściej decydują się na ich wykończenie kaflami ceramicznymi, które obecnie są dostępne w niezmiernie bogatej kolorystyce, fakturze, z reliefami, złoceniami i rozmaitymi dekorami. Popularnym rozwiązaniem jest budowanie siedziska, które dzięki długotrwałej emisji zdrowego ciepła poprzez tzw. „ciepłe ściany" pozwala na przyjemny relaks, szczególnie w chłodniejsze dni i długie zimowe wieczory.

Piece akumulacyjne na drewno — oferta Komo

Piec akumulacyjny na drewno może być nie tylko źródłem ciepła, miejscem do relaksu, ale także dekoracją. Jeśli interesuje Cię  kominek z akumulacją ciepła, zwróć się bezpośrednio do naszych handlowców. Pomożemy wybrać, zaprojektować i wybudujemy wydajny, estetyczny, a także bezpieczny kominek akumulacyjny w twoim domu. Niezależnie od tego, czy twój salon jest utrzymany w aranżacji retro, w stylu klasycznym, czy nowoczesnym, jesteśmy w stanie wybudować kominek akumulacyjny, który idealnie wpasuje się w przestrzeń domu i stanie się centralnym punktem salonu.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.