Kominki akumulacyjne

Kominki i piece akumulacyjne oraz tzw. pieco-kominki i ciepłe kominki, to niezwykle popularni następcy tradycyjnych pieców kaflowych, które w wielu krajach Europy, np. Austrii, Niemczech i Włoszech, nigdy nie straciły swojej popularności. Wraz z upływem czasu zmieniły się jedynie technologie i stosowane materiały. Od wielu lat obserwujemy wzrost zainteresowania paleniskami tego typu także w Polsce.

Kominek Akumulacyjny - budowa

Do budowy kominka akumulacyjnego wykorzystuje się specjalne paleniska piecowe oraz bloki i kanały z masy akumulacyjnej, które pomagają odzyskać ciepło generowane podczas spalania drewna. Ciepła zabudowa (ciepłe ściany) wykonane ze specjalnych materiałów akumulacyjnych utrzymują ciepło przez ok. 6-8 godzin po wygaśnięciu ognia w palenisku.

Główną zaletą tego typu rozwiązania jest zmniejszenie zużycia drewna o około 30% oraz podniesienie sprawności całego układu grzewczego do 80-90%, czyli zwiększenie ilości ciepła dostarczanego do pomieszczenia.

 

Kominek akumulacyjny – sposób wykończenia

Kominki akumulacyjne mogą być wykończone dowolnym materiałem, np. kamieniem naturalnym czy spiekami. Bryłę kominka akumulacyjnego można także po prostu otynkować i pomalować na wymarzony kolor.
Nie mniej jednak, właściciele kominków nadal najczęściej decydują się na ich wykończenie kaflami ceramicznymi, które obecnie są dostępne w niezmiernie bogatej kolorystyce, fakturze, z reliefami, złoceniami i rozmaitymi dekorami. Elementy z kafli ceramicznych

Popularnym rozwiązaniem jest wybudowanie siedziska, które dzięki długotrwałej emisji zdrowego ciepła poprzez tzw. „ciepłe ściany" pozwala na przyjemny relaks szczególnie w chłodniejsze dni i długie zimowe wieczory.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.