Akos

Kominki gazowe AKOS

Kominki gazowe Akos to paleniska zaprojektowane przez doświadczonych inżynierów w dziedzinie technologii gazu oraz wzornictwa, produkowane w Polsce w oparciu o najwyższej jakości komponenty.

Są to produkty, które posiadają certyfikaty w kategorii „kominki grzewcze”, a nie „kominki dekoracyjne”. Osiągają wydajność na poziomie 84%.

Kominki gazowe AKOS - paliwo i instalacja

Wszystkie kominki Akos mogą być zasilane zarówno gazem naturalnym (NG z rurociągu) jak i płynnym (LPG w butlach). Jednakże rodzaj paliwa zasilającego należy sprecyzować przed złożeniem zamówienia na wybrany model, tak aby producent wyposażył go w odpowiedni palnik.

Każdy model jest przystosowany do montażu na nóżkach oraz powieszenia bezpośrednio na murowanej ścianie (bez dodatkowej izolacji), co ułatwia fabryczne wyposażane w odpowiednie udogodnienia typu listwy i zaczepy montażowe na obudowie.

Kominki gazowe Akos mają koncentryczny system podłączenia; wewnątrz znajduje się rura odprowadzająca spaliny, natomiast płaszcz zewnętrzny doprowadza świeże powietrze. Jest to system o zrównoważonym ciśnieniu.

Wyposażenie kominków gazowych AKOS

Kominki Akos posiadają dwie linie ognia oraz unikalną dwustopniową regulację, która umożliwia włączenie dwóch linii ognia lub tylko jednej.

Kominki gazowe Akos są wyposażone w dystrybutor gorącego powietrza o podwójnym płaszczu oraz system kontroli powietrza pierwotnego. Komora wokół palnika gazowego jest wykonana z czarnej blachy stalowej.

Paleniska Akos są standardowo wyposażone w pilota do zdalnego sterowania, bardzo realistyczne ceramiczne polana drewna (lub zamiennie ozdobne kamienie) oraz żar bazaltowy.

Dodatkowe opcje płatne stanowią natomiast;

 • czarne szkło refleksyjne na ścianach komory wokół palnika, które potęguje efekt płomienia
 • moduł WiFi, umożliwiający sterowanie kominkiem za pomocą smartfona.

Oferta kominków gazowych AKOS

W bogatej ofercie ok. 50 modeli Akos każdy znajdzie kominek odpowiedni dla siebie. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie modeli zróżnicowanych pod względem rodzaju przeszklenia oraz rozmiaru kominka.

I tak w ofercie Akos znajdziemy kominki o szerokości od 70 cm do 224 cm (z wizją ognia odpowiednio od 58 cm do 188 cm), z szybami płaskimi, narożnymi, kominki dwustronne (tj. z szybami w układzie vis a vis) oraz trójstronne, a także piece wolnostojące.

Nie bez znaczenia jest też wspomniana powyżej możliwość dwojakiego sposobu montażu (na podłodze oraz na ścianie), wyposażenie paleniska w niezmiernie realistyczne polana ceramiczne lub kamienie ozdobne oraz możliwość dokupienia szkła refleksyjnego, w którym pięknie odbijają się płomienie ognia.

Niezależnie od bogatej oferty standardowej AKOS produkuje także kominki na indywidualne zamówienie.

Zalety kominków gazowych AKOS

 • Wysoka wydajność na poziomie 84%
 • Certyfikat w kategorii „kominki grzewcze”, a nie dekoracyjne.
 • Palnik Akos ma 2 linie płomienia, ale można też uruchomić tylko jedną.
 • Piękny, czysty, żółty i wysoki płomień.
 • Czysta szyba – nawet podczas palenia LPG nie ma problemu z sadzą za szybie.
 • Wyposażenie w podwójny płaszcz do dystrybucji gorącego powietrza.
 • Kontrola powietrza pierwotnego.
 • Przystosowanie do montażu na nóżkach lub do powieszenia na ścianie.
 • Łatwy dostęp do poszczególnych elementów palnika ułatwia serwisowanie urządzenia.
 • Wyposażenie w pilota do zdalnego sterowania, bardzo realistyczne ceramiczne polana drewna (lub zamiennie ozdobne kamienie) oraz żar bazaltowy.
 • Możliwość dokupienia modułu WiFi, umożliwiającego sterowanie kominkiem za pomocą smartfona.
 • Możliwość dokupienia czarnego szkła refleksyjnego do wnętrza kominka.
 • 10-letnia gwarancja producenta.

Więcej aranżacji z wykorzystaniem kominków gazowych AKOS znajduje się zakładce Galeria Kominków.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.