Kominki rustykalne

KOMO Kominki Sp. z .o.o. buduje kominki zgodne z oczekiwaniami oraz gustami klientów. Wybór stylu kominka jest zawsze indywidualną decyzją użytkownika, będącą wypadkową jego preferencji estetycznych oraz charakteru wnętrza. Czasami trudno jest jednoznacznie określić styl kominka, gdyż ze względu na swój kształt i wykorzystane materiały może być zaliczony do dwóch lub więcej kategorii. Kominek w stylu rustykalnym to doskonały wybór dla osób, które tradycję i swojski klimat.

Kominek rustykalny — do jakiego wnętrza?

Kominki rustykalne doskonale wpisują się w coraz bardziej popularny trend vintage (w projektowaniu wnętrz: łączenie starego z nowym). Kominki rustykalne kojarzą się z wiejską chatą lub starym dworkiem, a więc mają wielu zwolenników ceniących zacisze domowego ogniska, ciepło i przytulność. Kominki rustykalne budowane są z materiałów naturalnych, kojarzących się z darami ziemi i lasu, np kamienia czy z drewna, dlatego też doskonale wkomponują się we wnętrze, z drewnianą podłogą, w którym królują neutralne kolory: biel, beż, brąz, szarość. Doskonale wyglądają w połączeniu z dębowymi meblami, masywnymi drzwiami wewnętrznymi czy w pobliżu schodów z rzeźbionymi tralkami.

Czym wyróżniają się kominki rustykalne?

Podstawa i słupki kominków rustykalnych są wykonane zazwyczaj z kamienia o łupanej (chropowatej) fakturze, blaty z cegły lub kamienia szlifowanego, zaś belka (górna półka) z drewna. Okap kominka rustykalnego jest najczęściej ukośny. Kominek w stylu rustykalnym nie tylko stanowi dekorację wnętrza, ale przede wszystkim jest źródłem ciepła. Może służyć do ogrzania jednego pomieszczenia lub po zastosowaniu instalacji rozprowadzenia gorącego powietrza - całego domu.
Wśród klientów, którzy zdecydowali się na budowę kominka rustykalnego są miłośnicy prostoty i naturalnych materiałów, właściciele domków w stylu wiejskim i zwolennicy tradycyjnego stylu w mieszkaniach.

Poniżej prezentujemy kilka naszych realizacji w stylu rustykalnym.

Więcej zdjęć realizacji KOMO Kominki znajduje się w zakładce Galeria Kominków/Nasze realizacje/Kominki rustykalne.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.