Kominki

Kiedy najlepiej rozpocząć budowę kominka?

Najlepszym momentem na podejmowanie decyzji w sprawie budowy kominka jest etap projektowania domu.
Można wówczas zaplanować właściwe rozmieszczenie wszelkich elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania kominka, np. komina, wlotu świeżego powietrza, kanałów wentylacyjnych, itp.
Budowa kominka na odpowiednio wczesnym etapie pozwoli też uniknąć dyskomfortu wynikającego z prowadzenia „brudnych” prac budowlanych w urządzonym wnętrzu oraz kosztów wynikających z konieczności zabezpieczenia elementów wyposażenia, usunięcia części podłogi, itp.

Kogo zatrudnić do budowy kominka?

Usytuowanie kominka powinno być przemyślane, a wszystkie elementy jego instalacji wykonane fachowo i zgodnie z wymogami polskiego prawa budowlanego oraz zaleceniami zawartymi w instrukcji montażu zastosowanego urządzenia grzewczego, tak aby w wyniku jego użytkowania nie doszło do uszkodzenia paleniska lub co gorsza pożaru domu.

Ogień do domu powinien wprowadzać specjalista z wysokimi kwalifikacjami popartymi wieloletnim doświadczeniem. Dlatego też odradzamy zatrudnianie do budowy kominka specjalistów w dziedzinach innych niż kominkarstwo i zduństwo.

Firma KOMO Sp. z o.o. zajmuje się budową kominków od 27 lat i posiada umiejętności potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Nasze własne ekipy wykonawcze to pracownicy z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży kominkowo-zduńskiej, posiadający wszelkie wymagane uprawnienia i stale podnoszący swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w regularnych szkoleniach zawodowych.

Oferujemy doradztwo techniczne w zakresie układu instalacji grzewczej, doboru właściwego wkładu kominkowego, obudowy kominkowej oraz innych elementów związanych z budową kominka i komina.

Etapy budowy kominka

Każde zlecenie budowy kominka poprzedzamy szczegółową konsultacją techniczną w miejscu instalacji, przeprowadzoną przez specjalistę posiadającego stosowne uprawnienia. Podczas takiego spotkania dokonujemy dokładnych pomiarów i oględzin miejsca, w którym ma stanąć kominek; sprawdzamy uwarunkowania konstrukcyjne i wentylacyjno-kominowe wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Następnie przedstawiamy możliwe warianty koncepcyjne kominka, instalacji rozprowadzenia gorącego powietrza (GDP), a także dostępnych technologii.
Na podstawie wywiadu architektoniczno-materiałowego, dotyczącego planowanej aranżacji danego wnętrza oraz katalogów zdjęć ponad 2000 własnych realizacji KOMO, pomagamy dokonać wyboru poszczególnych elementów instalacji (urządzenia grzewczego, kratek wentylacyjnych, rur, kamienia i innych materiałów), tak aby dopełniały całościową wizję klienta.

W oparciu o wybrany przez klienta wariant przedstawiamy wstępną kalkulację, a następnie przystępujemy do sporządzenia projektu kominka oraz szczegółowego spisu materiałów niezbędnych do jego realizacji.

Po wybudowaniu kominka dokonujemy pierwszego rozpalenia w obecności klienta oraz instruktażu obsługi.

Warianty usługi

W zależności od decyzji klienta podejmujemy się:

  • Montażu spalinowego wkładu kominkowego, w zakres którego wchodzi samo podłączenie urządzenia grzewczego, zaś jego obudowanie pozostaje w gestii klienta.
  • Budowy bryły kominka do stanu surowego. W tym wariancie oddajemy kominek obudowany, z systemem rozprowadzenia gorącego powietrza (o ile był przewidziany w zleceniu) oraz kratkami kominkowymi, zaś w gestii klienta pozostaje jego obłożenie kamieniem lub innym materiałem ozdobnym.
  • Kompletnej budowy kominka. Kominek oddajemy do użytkowania w formie całkowicie wykończonej, zgodnie z życzeniem klienta.

Fachowo zaprojektowany i zbudowany kominek pozwoli przez lata cieszyć się przytulną atmosferą i przyjemnym ciepłem płomieni.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług KOMO Kominki!

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.