Kominki kaflowe

Kominek kaflowy to alternatywa dla nowoczesnych kominków, idealny wybór dla osób, które cenią tradycyjne rozwiązania. Kominki kaflowe budowane przez Komo Kominki łączą walory kominka i pieca kaflowego, gdyż dostarczają ciepło, zdobią i pozwalają cieszyć się widokiem języków ognia i rozżarzonych polan drewna.

Zalety kominka kaflowego

Kominek obudowany kaflami daje przyjemne, łagodne ciepło. Płytki nagrzewają się i zapewniają komfort przez długi czas, nawet na wiele godzin od wygaśnięcia ognia. Ogrzewają powietrze, ściany domu, ale także jego mieszkańców, ich ubrania i skórę. Promieniowanie cieplne jest stałe, przez co nie ma dużych wahań wilgotności powietrza oraz nie pojawia się silny ruch powietrza. W pomieszczeniach ogrzewanych kominkami kaflowymi panuje wyjątkowo zdrowy mikroklimat. Osoby, które odkryły walory korzystania z kominków kaflowych, czują się zdrowe i odprężone. Oczywiście niezwykłą zaletą kominków kaflowych jest ich wygląd, który nawiązuje do tradycyjnych pieców. Wkłady kominkowe można obudować na wiele sposobów, ale każdy jest wyjątkowo elegancki i pięknie nawiązuje do starych, doskonale znanych rozwiązań.

Czym palić w kominku kaflowym?

W kominku kaflowym podobnie jak w tradycyjnym używa się drewna, które jest odnawialnym źródłem energii cieplnej (OZE). Nowoczesny piec kaflowy z żeliwnym wkładem sprawia, że użytkowanie paleniska jest komfortowe. Komora spalania mieści sporą ilość drewna, a kafle, z których jest wykonana obudowa kominka, kumulują ciepło i oddają je przez długi czas po wygaśnięciu ognia.

Piece kominkowe kaflowe z Komo

Komo Kominki buduje kominki kaflowe na indywidualne zamówienie, w tym;

  • Kominki o charakterze akumulacyjnym, czyli tzw. pieco-kominki, kominki akumulacyjne i ciepłe zabudowy (więcej informacji na podstronie Usługi – Kominki akumulacyjne).
  • Tradycyjne kominki, w których materiałem wykończeniowych są kafle ceramiczne.

Piece kominkowe wykończone kaflami można idealnie dopasować do wnętrza nie tylko retro i klasycznego, ale także nowoczesnego. Proponujemy fachowe doradztwo w zakresie wyboru kominka do salonu, wyjątkowe projekty i rozwiązania, które zapewnią ciepło o każdej porze roku, ale też najwyższą estetykę wykonania kominków kaflowych.

Więcej zdjęć znajduje się w zakładce Galeria Kominków / Nasze realizacje / Kominki i piece kaflowe.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.