Faber

Kominki gazowe FABER

Marka Faber jest własnością firmy Glen Dimplex, znanego producenta AGD, urządzeń wentylacyjnych i grzewczych, w tym, m.in. kominków gazowych i elektrycznych.

Palniki gazowe Faber

Sercem każdego kominka gazowego jest jego palnik. Firma Faber opracowała i opatentowała doskonałe palniki gazowe, które są zainstalowane w poszczególnych modelach kominków, przy czym do każdego modelu kominka jest przypisany konkretny rodzaj palnika.

 • Flat Burner®

  Faber Flat Burner® to palnik gazowy zainstalowany w kominkach do zabudowy z serii Smart, który daje poziomy układ płomieni. 
 • Emberbed Burner®

  Palnik gazowy Faber Emberbed Burner® kreuje niewielkie żywo skrzące się płomienie. Bursztynowe łupki, odbijające blask ognia przypominają żar w tradycyjnym kominku na drewno, zaś umieszczone horyzontalnie i częściowo „nadpalone” polana ceramiczne dodatkowo wzmacniają to wrażenie. Emberbed Burner jest on na wyposażeniu kominków Fyn i Farum.
 • Log Burner®

  W palniku Faber Log Burner® płomienie wydostają się z ceramicznych polan poprzez odpowiednie otwory, a to z kolei zapewnia niesamowity widok płonącego drewna. Druga generacja palnika, tj. Log Burner® 2.0 posiada kilka włączanych oddzielnie dysz oraz funkcję inteligentnego sterowania zwaną ECOboost, która umożliwia pracę w trybie ekonomicznym.
 • Step Burner®

  Faber Step Burner® to rewolucyjny palnik umożliwiający pracę w czterech trybach domyślnych (patrz film video na dole podstrony). Pierwszy tryb to praca pełną mocą z płomieniami na całej szerokości paleniska. Drugi, stosowany zwykle przy mniejszym zapotrzebowaniu na ciepło, generuje płomienie skupione na środku kominka. Kolejny tryb jeszcze bardziej zmniejsza wielkość płomieni, zaś praca w trybie ECOboost zmniejsza zużycie gazu nawet o 70%. Palniki gazowe Step Burner są zainstalowane w kominkach frontalnych, narożnych i trójstronnych z serii Faber Premium.
 • Double Line Burner®

  Palnik Faber Double Line Burner® występuje w modelach MatriX Linear. Urządzenie to daje możliwość uruchomienia tylko jednej linii ognia (przedniej) lub dwóch. Praca obu linii ognia generuje więcej ciepła oraz dodaje głębi. Palenisko można udekorować dużymi ceramicznymi polanami „drewna”, ułożonymi na „żarzącym się popiele”, szarym grysem lub białymi kamieniami Carrara.
 • Moduł świetlny Symbio®

  Symbio® to niezależny energooszczędny moduł świetlny dostępny w kominkach Faber MatriX (z wyjątkiem MatriX Linear) oraz wolnostojących Vejen i Blokhus. Symbio® nie emituje ciepła i zużywa niewiele energii, gdyż jest wykonany w oparciu o technologię LED, natomiast niezwykle realistycznie imituje żar w kominku, tj. rozgrzane do czerwoności kawałki węgla drzewnego oraz pojawiający się od czasu do czasu niewielki płomyk. 

Aplikacja Faber ITC

Aplikacja ITC (Intelligent Technical Control), to system operacyjny kontrolujący i sterujący pracą kominka, przy pomocy smartfonu lub tabletu. Za pomocą tej aplikacji można wybrać jeden z zaprogramowanych uprzednio trybów płomienia, ustawić dowolną temperaturę w pomieszczeniu czy automatyczne wyłączanie, gdy we wnętrzu przez dłuższy czas nie ma nikogo.

Inteligentny Sterownik Techniczny Faber ITC zapisuje także dane dotyczące historii pracy kominka mierzone i kontrolowane przy pomocy różnych czujników oraz sygnalizuje, gdy wymagany jest przegląd techniczny.

Kominki gazowe Faber do zabudowy

Kominki gazowe Faber do zabudowy to tzw. kominki „bezramowe”, które zapewniają piękną wizję ognia, nie ograniczoną ramą drzwiową.

 • Frontalne kominki gazowe Faber do zabudowy

  To kominki z jedną przednią szybą. Do tej grupy należą modele Fyn w wersji pionowej (450) i poziomej (600), przestronny Smart Relaxed L z palnikiem Flat Burner® oraz kominki z serii MatriX z cyfrą "I" w nazwie.
 • Narożne kominki gazowe Faber do zabudowy

  To kominki z dwiema szybami (frontową i boczną lewą lub prawą) przeznaczone nie tylko do montażu w rogu wnętrza, ale również na centralnej ścianie pomieszczenia.
  Ponieważ są to kominki bardzo chętnie wybierane przez ostatecznych użytkowników, oferta Faber w tym zakresie jest bardzo urozmaicona. I tak, do dyspozycji mamy kominki Duet z serii Smart w rozmiarze M i L oraz kominki z serii MatriX oznaczone cyfrą "II".
  Na szczególną uwagę zasługuje model Faber Respect Premium OC - kominek w kształcie litery L okalający narożnik pomieszczenia, który zapewnia doskonały widok ognia z dwóch pomieszczeń.
 • Trójstronne kominki gazowe Faber do zabudowy

  Posiadają trzy szyby: przednią oraz dwie boczne. Marka Faber oferuje modele Triple Smart z palnikiem Faber Flat Burner® dostępne w rozmiarze M i L oraz trójstronne modele z serii MatriX z cyfra "III" w nazwie.
 • Trójstronne wyspowe kominki gazowe Faber

  Są to tzw. room dividers, czyli kominki, z trzema szybami o wydłużonym kształcie, dzięki czemu stanowią świetny element dzielący pomieszczenie na różne strefy, np. część jadalnianą i wypoczynkową. Do tej grupy należą modele Aspect Premium dostępne w dwóch rozmiarach, wyposażone w palnik Faber Step Burner®. W zależności od indywidualnych upodobań można wybrać różne elementy dekoracyjne paleniska, np. brązowe polana, szary grys lub biały kamień Carrara.

Kominki gazowe do zabudowy z serii Faber MatriX

Kominki gazowe Faber MatriX to specjalna seria modułowych kominków do zabudowy.

Wersję podstawową kominka można wyposażyć w różne akcesoria dodatkowe, np.: ramę do zabudowy, ścianę tylną z czarnego szkła, szybę antyrefleksyjną, moduł świetlny Symbio®HPL, dający niezwykle realistyczny efekt żarzenia się polan czy też system sterowania ITC z aplikacją na urządzenia mobilne, który czyni obsługę kominka prostą i wygodną.

Oferta kominków Faber MatriX jest urozmaicona zarówno jeśli chodzi o ich rozmiary (szerokość szyby od 52cm do 137cm), jak i rodzaj przeszklenia (kominki frontalne, dwustronne, narożne, trójstronne, wyspowe).

Wolnostojące kominki-piece gazowe Faber

Kominki gazowe wolnostojące można zainstalować przy ścianie lub w na środku pomieszczenia, naturalnie w zależności od położenia przewodu kominowego. Ich zaletą jest bardzo prosty i szybki montaż.

W ofercie Faber są modele przypominające tradycyjny piecyk na drewno jak Farum czy Vaska lub trójstronny Jelling, Odense i Vejen oraz nowoczesny gazowy piec modułowy Blokhus.

Zewnętrzne kominki gazowe Faber na taras i do ogrodu

Niezależnie od pory roku kominki zewnętrzne Faber dodadzą szczególnego charakteru każdemu spotkaniu towarzyskiemu zorganizowanemu w ogrodzie lub na tarasie apartamentu. Faber proponuje 4 modele zewnętrzne;

 • The Buzz w dwóch rozmiarach oraz wersjach wykończenia (z patynowanej stali corten lub lakierowany na kolor czarny) oraz
 • bezramowy The Mood ze stali corten pokrytej charakterystyczną warstwą patyny w kolorze brązowo-pomarańczowym, który można zainstalować w wersji wolnostojącej bądź obudować jak tradycyjny kominek. The Mood jest dostępny w wersji frontalnej oraz dwustronnej (vis a vis).

Więcej aranżacji z wykorzystaniem kominków gazowych FABER znajduje się zakładce Galeria Kominków.

Palnik gazowy Faber Line Burner dekorowany szarymi łupkami

33 sek

Palnik gazowy Faber Line Burner dekorowany polanami

40 sek

Palnik gazowy Faber Step Burner

1 min 8 sek

Dekorowanie kominka gazowego z serii FABER MatriX

7 min 37 sek
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.