Kafle

W minionych latach coraz większą popularność zyskują kominki, piece i kuchnie kaflowe, przy czym swoich zwolenników mają zarówno te w starym stylu, charakterystyczne dla domów naszych pradziadków, jak i niezwykle nowoczesne.

Kafle ceramiczne – zalety

Naukowcy i lekarze są zgodni, iż piece i kominki kaflowe tworzą zdrowy i przytulny klimat w pomieszczeniu, który sprzyja dobremu samopoczuciu i zdrowiu przebywających w nim osób. Dzieje się tak dlatego, że ciepło promieniujące z nagrzanych kafli jest najbardziej zbliżone do fal elektromagnetycznych emitowanych przez promienie słoneczne, które z kolei:

  • ma dobroczynny wpływ na nasz wegetatywny system nerwowy
  • wzmacnia system odpornościowy
  • łagodzi napięcie mięśni
  • poprawia funkcjonowanie dróg oddechowych
  • rozszerza naczynia krwionośne, poprawiając krążenie krwi i obniżając jej wysokie ciśnienie
  • zmniejsza poziom kwasowości, a tym samym sprzyja oczyszczaniu organizmu.

Kafle ceramiczne a inne płytki

Kafli ceramicznych nie należy mylić z innymi rodzajami płytek.
Kafle ceramiczne wykorzystywane przy budowie pieców, kuchni i pieco-kominków są trójwymiarowe i wykonane ze specjalnej masy ceramicznej, która wpływa na równomierne odprowadzanie ciepła. W konsekwencji kafle emitują łagodne promieniowanie cieplne o długich falach.
W przeciwieństwie do kafli ceramicznych płytki przeznaczone do innych celów są dwuwymiarowe i gęste. Oznacza to, że nie posiadają właściwości termicznych i nie kumulują ciepła.

Współczesne kaflarnie oferują szeroką gamę wzorów, kolorów, szkliw i dekorów.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.