Kafle

Od kilku lat coraz większą popularność zyskują kominki, piece i kuchnie kaflowe, przy czym swoich zwolenników mają zarówno te w starym stylu, charakterystyczne dla domów naszych pradziadków, jak i niezwykle nowoczesne.

KOMO świadczy różnorodne usługi zduńskie. Projektujemy i budujemy kominki kaflowe, piece kaflowe i kuchnie. Do budowy palenisk wykorzystujemy głównie kafle polskich producentów. Naszymi podwykonawcami w tym zakresie są kaflarnia Grochowski, kaflarnia Kafel-Kar, kaflarnia Riwal oraz kaflarnia Kornak.

Kafle piecowe – zalety

Kafle piecowe nie tylko przepięknie wyglądają, ale także doskonale kumulują ciepło i oddają je długo po tym, jak ogień w palenisku wygaśnie. To z kolei przyczynia się do zmniejszenia ilości spalanego drewna.
Co więcej, naukowcy i lekarze są zgodni, iż piece i kominki kaflowe tworzą zdrowy i przytulny klimat w pomieszczeniu, klimat, który sprzyja dobremu samopoczuciu i zdrowiu przebywających w nim osób. Dzieje się tak dlatego, że ciepło promieniujące z nagrzanych kafli jest najbardziej zbliżone do fal elektromagnetycznych emitowanych przez promienie słoneczne, które z kolei:

  • ma dobroczynny wpływ na nasz wegetatywny system nerwowy
  • wzmacnia system odpornościowy
  • łagodzi napięcie mięśni
  • poprawia funkcjonowanie dróg oddechowych
  • rozszerza naczynia krwionośne, poprawiając krążenie krwi i obniżając jej wysokie ciśnienie
  • zmniejsza poziom kwasowości, a tym samym sprzyja oczyszczaniu organizmu.

Kafle ceramiczne a inne płytki

Kafli kominkowych nie należy mylić z innymi rodzajami płytek. Kafle wykorzystywane przy budowie pieców, kuchni i pieco-kominków są trójwymiarowe i wykonane ze specjalnej masy ceramicznej, która wpływa na równomierne odprowadzanie ciepła. W konsekwencji kafle piecowe emitują łagodne promieniowanie cieplne o długich falach. W przeciwieństwie do kafli ceramicznych płytki przeznaczone do innych celów są dwuwymiarowe i gęste. Oznacza to, że nie mają właściwości termicznych i nie kumulują ciepła. Współczesne kaflarnie oferują szeroką gamę wzorów, kolorów, szkliw i dekorów. Dzięki temu z łatwością można dopasować kafle do aranżacji salonu i podkreślając jego styl: nowoczesny, klasyczny lub retro.

Kafle piecowe w różnych wersjach

Możliwości nowoczesnych kaflarni są przeogromne, zaś liczba dostępnych opcji i konfiguracji kafli piecowych ograniczona w zasadzie tylko naszą wyobraźnią. Jednak najlepszą wizytówką kafli są zdecydowanie one same. Więc zamiast o nich pisać prezentujemy niewielki ułamek oferty, w tym kafle herbowe, ręcznie malowane kafle z reliefem, kafle złocone i zdobione platyną, a także różnorodne wzory kafli wywietrznikowych.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.