Blog

Paleniska ogrodowe na drewno

20. 07. 2021.
Edyta

Lato w pełni, ale przed nami jeszcze wiele ciepłych dni, które śmiało można spędzić na świeżym powietrzu.

Dlatego też warto zapoznać się z ciekawą propozycją polskiego producenta, firmy Unirol, który proponuje przenośne paleniska zewnętrzne marki Unico. Są to stalowe „pojemniki” pozwalające utrzymać ogień w ryzach. Paleniska są wykonane z solidnej blachy stalowej o grubości 3 lub 4 mm, polakierowanej na kolor czarny.

Paleniska ogrodowe Unico to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki temu, że rozpalone polana drewna nie mają kontaktu z podłożem, unikniemy wypalonej trawy w ogrodzie, a co więcej możemy stworzyć oryginalną namiastkę ogniska na tarasie.

Łatwy montaż i demontaż sprawia, że nasze przydomowe ognisko możemy bez problemu przenosić z jednego miejsca w drugie oraz szybko rozpalić je nawet zimą.

Fantazyjne, a wręcz futurystyczne sylwetki poszczególnych modeli sprawiają, że będą idealnie pasowały szczególnie do domów o stylu modernistycznym.

Na zdjęciach powyżej widać cztery modele z oferty Unico: Triangular, Nenu, Tulip i X-Fire.

Choć projektanci paleniska Unico Triangular inspirowali się sylwetką kraba, to jednak nazwa ostatecznie nawiązuje do trójkątnego kształtu jego wnętrza. Minimalistyczny design, solidne wykonanie oraz odporność na wysokie temperatury pozwolą przez długi czas korzystać z tego paleniska, uatrakcyjniając niejedną imprezę towarzyską.

Unico Nenu to wzorowane na lilii wodnej palenisko ogrodowe o prawie płaskiej powierzchni i wymiarach 100 x 98 cm, umożliwiające rozpalenie ładnego i całkiem sporego ogniska.

Z kolei inspiracją dla modelu Unico Tulip - jak łatwo się domyślić - były tulipany. Oryginalny kształt sprawia, że Tulip przypomina raczej awangardową rzeźbę niż palenisko na drewno. Nie mniej jednak, dzięki asymetrycznej stalowej osłonie gra płomieni po zmierzchu staje się bez wątpienia niezwykłym spektaklem wizualnym.

Czwarte z zaprezentowanych palenisk ogrodowych Unico to model X-Fire. Jest on dostępny w dwóch wersjach materiałowych: ze stali czarnej oraz stali kortenowskiej, która z czasem pokrywa się rdzawą warstwą zabezpieczającą przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wato zauważyć, że palenisko X-Fire sprawdzi się nawet w przypadku mieszkańców budynków wielopiętrowych. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że regulaminy porządkowe obowiązujące w takich budynkach zabraniają rozpalania na balkonach grilli, nie wspominając o ogniskach :). Ale Unico X-Fire składa się z dwóch elementów, które w stanie rozłożonym zajmują niewiele miejsca i z powodzeniem można je  zabrać ze sobą na weekendowy piknik za miastem.

A zatem, korzystajmy z uroków lata na świeżym powietrzu nie tylko przy grillu, ale także wokół mobilnych palenisk ogrodowych na drewno.

 

Ocena:
Dziękujemy za ocenę

5/5

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.