Blog

Mięta to niezawodny sposób na upały.

18. 07. 2022.
Edyta
  Różne

Po dłuższej przerwie wracam w letniej odsłonie. Na zewnątrz upał, więc na niejednym stole królują orzeźwiające chłodne napoje z kostkami lodu, cytryną i listkami mięty. Stąd też skojarzenie: „kolor miętowy”. Czyli właściwie jaki?

Zawsze wydawalo mi się, że młode listki świeżej mięty mają soczyście zielony kolor, a starsze byliny nieco ciemniejszy odcień. Ale czy na pewno?

Zasadniczo tak, ale ….. oprócz dwóch najbardziej znanych większości z nas odmian, tj. mięty polnej i pieprzowej jest mnóstwo innych różniących się aromatem, kwiatami, pokrojem i kolorem liści.

I tak mamy miętę nadwodną, której listki przybierają z czasem kolor purpurowy, kosmatą nieco szmaragdową miętę włoską, miętę meksykańską i angielską, a także smakowicie brzmiące odmiany cytrynową, truskawkową, ananasową czy czekoladową.

Zapewne dlatego dostępne na rynku ubrania, meble, zasłony, wazony, plastikowe koszyki i akcesoria łazienkowe, których kolor został określony przez producenta jako miętowy potrafią znacznie różnić się od siebie. Zresztą oceńcie sami. Poniżej kilka próbek tkanin w kolorze miętowym.

W zasadzie chyba tylko pierwsza z nich ma kolor zbliżony do koloru młodziutkich listków mięty. Ale w sumie to nieważne, ponieważ wszystkie są przyjemne dla oka i prezentują się bardzo atrakcyjnie w pomieszczeniu.

Mięta działa uspokajająco i łagodząco w każdej formie, tj. zarówno jako napar, aromatyczny dodatek do napoju lub deseru, jak również ta zastosowana w formie tkaniny na obiciu kanapy czy też wazonu, lampy, biokominka lub pieca na drewno.

Na targach Progetto Fuocco, które odbyły się wiosną 2022 w Weronie, znany francuski producent żeliwnych urządzeń grzewczych, Invicta Group, zaprezentował dwa piece wolnostojące na drewno emaliowane na kolor miętowy; piec Altea i Fifty. Niestety nie są one dostępne w sprzedaży, gdyż była to jedynie atrakcja targowa i prezentacja możliwości fabryki. Ale kto wie, może pewnego dnia piece kominkowe w kolorze miętowym wejdą na stałe do oferty Invicta?

Natomiast firma Infire - polski producent kominków na bio-etanol - wprowadziła do oferty biokominek naścienny Incyrcle Wall z obudową w kolorze miętowym i stworzyła możliwosć zamówienia tego modelu w dowolnym kolorze z palety RAL. 

Poniżej prezentujemy kilka aranżacji z dodatkiem miętowych akcentów.

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Komo Kominki oraz do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie, gdzie za wyjątkiem miętowej wersji pieca Invicta Altea i pieca Fifty, można zamówić wszyskie zaprezentowane powyżej paleniska.

Ocena:
Dziękujemy za ocenę

0/5

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.