Blog

A może biokominek z betonu?

25. 04. 2024.
Anna

Biokominki wolnostojące KIINI z betonu

Jeśli pragniesz wprowadzić do swojego wnętrza wyjątkową atmosferę przytulności a jednocześnie lubisz nowoczesną stylistykę, doskonałym rozwiązaniem będzie betonowy biokominek KIINI. Beton architektoniczny jest wciąż bardzo chętnie wykorzystywany w aranżacjach wnętrz i ogrodów, a różnorodność wzornicza sprawia, że biokominek KIINI będzie stanowił idealne uzupełnienie każdego nowoczesnego wnętrza. Dzięki niemu możesz cieszyć się urokiem prawdziwego ognia w dowolnym miejscu, ponieważ kompaktowe biokominki KIINI z betonu można postawić na stoliku kawowym, półce, parapecie lub stole obiadowym bez obawy, że zabraknie na nim miejsca na zastawę stołową i smaczne potrawy.

Zróżnicowana oferta

W ofercie marki KIINI znajdziesz 4 modele biokominków o nazwach: BORA, IMARA, SALAMA i ZEGE. Każdy z nich ma inny kształt i rozmiary, lecz wszystkie łączą wspólne cechy, a mianowicie estetyczny design, funkcjonalność i trwałość.

Niezależnie od możliwości wyboru jednego z czterech modeli nasi klienci mają do dyspozycji 6 kolorów: biały, beżowy, szary, marmurowy (imitujący marmur z charakterystycznymi smugami i użyleniem), antracytowy i czarny. To daje w sumie aż 24 kombinacje!

Warto zaznaczyć, że każdy egzemplarz jest niepowtarzalny, co oznacza, że nawet dwa biokominki o identycznym kształcie będą różniły się barwą, wzorem i rozmieszczeniem smug oraz ilością i wielkością pęcherzyków powietrza, co podkreśla ich indywidualny charakter.

Zalety betonu jako materiału

Wyroby z betonu charakteryzują się szeregiem zalet, z których wiele wynika właśnie z naturalnych cech tego materiału, takich jak różnorodność kolorów i struktur czy też rozmiarów pęcherzyków powietrza. Oto kilka zalet betonu:

Estetyka: Beton może przybrać różne odcienie, a niejednorodność smug, struktur i pęcherzyków powietrznych dodaje wyrobom z betonu charakteru i autentyczności.

Indywidualność: Ze względu na wspomniane naturalne różnice w kolorze i strukturze, każdy element z betonu jest unikatowy. To pozwala na stworzenie niestandardowych projektów i unikalnych aranżacji. Warto wspomnieć, że dwa produkty odlane w tej samej formie mogą się różnić w zauważalny sposób nie tylko barwą czy pęcherzykami powietrza, ale czasami nawet rozmiarem (oczywiście jest to minimalna różnica).

Trwałość: Beton jest materiałem niezwykle wytrzymałym i odpornym na warunki atmosferyczne oraz działanie czasu. Wyroby z betonu są także odporne na ścieranie i korozję.

Wielofunkcyjność: Dzięki możliwości formowania betonu w różne kształty i rozmiary, można tworzyć z niego różnorodne przedmioty, od elementów architektury ogrodowej i budynków, po artykuły wyposażenia wnętrz i dekoracje.

Łatwość konserwacji: Beton nie wymaga skomplikowanej konserwacji. Aby zachować jego pierwotny wygląd i funkcjonalność, najczęściej wystarczy regularne czyszczenie i impregnacja.

Ekologia: Beton jest materiałem przyjaznym dla środowiska, gdyż może być poddany recyklingowi, a ponadto jego produkcja, w porównaniu do innych materiałów budowlanych, wymaga stosunkowo mało energii.

Wygodne korzystanie z biokominka KIINI

Kominki na bioetanol marki KIINI zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach, dlatego są nie tylko piękne, ale także wygodne w użytkowaniu. Każdy kominek jest wyposażony w wyjmowany palnik, co ułatwia proces czyszczenia i konserwacji. Dodatkowo, w zestawie znajdziesz 1 litr biopaliwa (bezwonnego lub aromatyzowanego), lejek do uzupełniania biopaliwa, pipetkę do usunięcia jego nadmiaru, stalowy element do zgaszenia ognia w dowolnej chwili oraz zapałki na kilka pierwszych rozpaleń.

Wewnątrz stalowego palnika znajduje się ceramiczna włóknina, dzięki czemu pomimo jego niewielkich rozmiarów, czas palenia w biokominku KIINI wynosi około 1 godziny. To pozwala na dłuższą chwilę relaksu i delektowania się widokiem i ciepłem płomieni, bez konieczności uzupełniania paliwa.

Bezpieczeństwo użytkowania biokominka

W biokominku spalany jest łatwopalny, ponad 90% bioetanol, w wyniku czego powstaje prawdziwy ogień. Dlatego warto przypomnieć kilka ogólnych wskazówek dotyczących bezpiecznego użytkowania biokominków. Wprawdzie są to sprawy oczywiste, ale ostrożności nigdy za wiele.

  • Należy używać jedynie paliwa wskazanego przez producenta.
  • Nie wolno stawiać biokominka na lub w pobliżu materiałów łatwopalnych.
  • Nie wolno dolewać biopaliwa podczas palenia w biokominku, gdyż grozi to wybuchem i poparzeniem.
  • Przed dolaniem paliwa i ponownym rozpaleniem w biokominku należy poczekać aż palnik całkowicie ostygnie.
  • Stalowy palnik biokominka nagrzewa się podczas palenia, a więc nie wolno dotykać go ręką zanim zupełnie nie ostygnie.
  • Nie należy używać biokominka w pomieszczeniu, w którym jest silny przeciąg, aby ogień nie przeniósł się na sąsiadujące przedmioty.

Troska o ekologię

Świadomość ekologiczna to jedna z wartości, o którą troszczy się producent wolnostojących biokominków KIINI. Dlatego też, biokominki są pakowane w ekologiczne opakowania z grubego kartonu, wypełnionego wiórkami drzewnymi, które chronią betonową obudowę przed uszkodzeniami podczas transportu. Wybierając produkty marki KIINI masz pewność, że Twoja decyzja o ich zakupie, nie wpływa negatywnie na środowisko.

 

Betonowe biokominki KIINI to nie tylko sposób na dodanie uroku Twojemu wnętrzu, ale także wyraz troski o środowisko oraz estetykę każdego detalu.

Pozwól sobie na chwilę relaksu i ciepła, czerpiąc z dobrodziejstw prawdziwego ognia!

 

Ocena:
Dziękujemy za ocenę

0/5

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.