Blog

Dni drewna we Włoszech

W Polsce wprowadza się zakazy palenia drewnem, restrykcje bazujące na potężnie zafałszowanych wskaźnikach emisji, a tymczasem w innych krajach Europy jest ono stale promowane i postrzegane jako niezmiernie ważne dla gospodarki narodowej.

Pod koniec października 2021, w Weronie, będzie miała miejsce wystawa połączona z konferencją, poświęcona w całości drewnu we wszystkich jego formach. Wood Experience to wydarzenie na wielką skalę promujące przemysł drzewny od momentu wycinki i pierwszej obróbki po etap końcowy, tj. dystrybucję wyrobów z drewna. Jeden z dni targowych będzie poświęcony w całości biomasie drzewnej.  

Warto zauważyć, że we Włoszech przemysł drzewny jest uznawany za kluczowy i podstawowy element naprawy gospodarczej po kryzysie pandemicznym. Dlaczego nie miałoby tak być także w Polsce? Polska dysponuje przecież ogromnymi areałami niezagospodarowanych terenów po dawnych PGR’ach, które można z powodzeniem zalesić (na ten temat przeczytasz również tutaj).


Drewno jest pierwszym odnawialnym źródłem energii (OZE). Pierwszym, tzn. najbardziej ekologicznym, najzdrowszym, najłatwiej dostępnym – po prostu numerem jeden!


Drewno jest zarazem najstarszym źródłem ciepła, jak i współczesnym oraz najlepszym zarówno dla ludzi, jak i dla kraju, ponieważ:

  • ogrzewa bez ogrzewania planety (tzn. nie powoduje efektu cieplarnianego)
  • redukuje zanieczyszczenie powietrza nawet o 80% (gdyż zanim stanie się opałem rośnie w dużych skupiskach, które skutecznie filtrują powietrze)
  • stymuluje wzrost zalesionej powierzchni, wzmacniając tym samym narodową gospodarkę leśną, sektor drzewny i inne,
  • korzystnie wpływa na zdrowie i psychikę ludzi.


Cóż, nie da się zaprzeczyć, że drewno to po prostu pozytywna energia.

 

Ocena:
Dziękujemy za ocenę

5/5

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.