Blog
Biokominek do każdego wnętrza
Biokominki, czyli kominki na bioetanol, z roku na rok zyskują coraz większą popularność. W efekcie, producenci tych urządzeń stale pracują nad urozmaiceniem swojej oferty, tak że obecnie chyba każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.
Ceny biokominków
Oczywiście – jak to zwykle bywa – w zależności od zaawansowania technologicznego, jakości wykorzystanych materiałów, typu, kształtu, gabarytów oraz kraju produkcji biokominka jego cena jest bardzo zróżnicowana i może oscylować od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych! Najtańsze są niewielkie biolampy, a najdroższe - nowoczesne biopalniki o długiej linii ognia, wyposażone w różne systemy zabezpieczeń oraz automatyczne sterowanie.
Typy biokominków
Jeśli zaś chodzi o typy kominków na bioetanol do wyboru mamy:
- biokominki wolnostojące, w tym także niewielkie biolampy, które można postawić, np. na ławie czy regale rtv
- biokominki wolnostojące portalowe z obudową w stylu klasycznym bądź nowoczesnym
- biokominki naścienne przystosowane do zawieszenia na ścianie
- biowkłady przeznaczone do wbudowania w ścianę
- biopalniki, które można obudować w dowolny sposób, np. we wnęce wyciętej w komodzie, regale rtv lub stoliku kawowym.
Aktualne „biokominkowe” trendy
Marzenia o tradycyjnym kominku, romantycznej i przytulnej atmosferze, którą tworzy żywy ogień udzielają się wielu z nas. Na szczęście obecnie mogą je spełnić nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale zdecydowanie przeważająca liczebnie grupa mieszkańców budownictwa wielorodzinnego.
Z naszych lokalnych obserwacji wynika, że mieszkańcy Warszawy i okolic coraz częściej decydują się na zakup biopalnika oraz budowę tradycyjnego kominka według indywidualnego projektu. Czasami jest to prosta, nowoczesna bryła, ale niejednokrotnie wyszukany kominek z klasyczną ramą portalową z trawertynu lub marmuru.
Więcej informacji przeczytasz na podstronie o biokominkach jako gotowych produktach oraz na podstronie o usłudze budowy biokominka.
5/5