Blog

Biokominek do każdego wnętrza

26. 03. 2021.
Edyta

Biokominki, czyli kominki na bioetanol, z roku na rok zyskują coraz większą popularność. W efekcie, producenci tych urządzeń stale pracują nad urozmaiceniem swojej oferty, tak że obecnie chyba każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.

Ceny biokominków

Oczywiście – jak to zwykle bywa – w zależności od zaawansowania technologicznego, jakości wykorzystanych materiałów, typu, kształtu, gabarytów oraz kraju produkcji biokominka jego cena jest bardzo zróżnicowana i może oscylować od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych! Najtańsze są niewielkie biolampy, a najdroższe - nowoczesne biopalniki o długiej linii ognia, wyposażone w różne systemy zabezpieczeń oraz automatyczne sterowanie.

Typy biokominków

Jeśli zaś chodzi o typy kominków na bioetanol do wyboru mamy:

  • biokominki wolnostojące, w tym także niewielkie biolampy, które można postawić, np. na ławie czy regale rtv
  • biokominki wolnostojące portalowe z obudową w stylu klasycznym bądź nowoczesnym
  • biokominki naścienne przystosowane do zawieszenia na ścianie
  • biowkłady przeznaczone do wbudowania w ścianę
  • biopalniki, które można obudować w dowolny sposób, np. we wnęce wyciętej w komodzie, regale rtv lub stoliku kawowym.

Aktualne „biokominkowe” trendy

Marzenia o tradycyjnym kominku, romantycznej i przytulnej atmosferze, którą tworzy żywy ogień udzielają się wielu z nas. Na szczęście obecnie mogą je spełnić nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale zdecydowanie przeważająca liczebnie grupa mieszkańców budownictwa wielorodzinnego.

Z naszych lokalnych obserwacji wynika, że mieszkańcy Warszawy i okolic coraz częściej decydują się na zakup biopalnika oraz budowę tradycyjnego kominka według indywidualnego projektu. Czasami jest to prosta, nowoczesna bryła, ale niejednokrotnie wyszukany kominek z klasyczną ramą portalową z trawertynu lub marmuru.

Więcej informacji przeczytasz na podstronie o biokominkach jako gotowych produktach oraz na podstronie o usłudze budowy biokominka.

Ocena:
Dziękujemy za ocenę

5/5

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.