Horus

Biokominki HORUS®

Horus® to marka ekskluzywnych biokominków produkowanych we Włoszech; to harmonijne połączenie stali, szkła i ognia; to odpowiedź zaawansowanej technologii na potrzeby człowieka, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska.

Biokominek Horus RUBIK

Charakterystyka biokominków Horus

Sercem każdego biokominka Horus jest opatentowany przez producenta palnik o nazwie Fuoco®. Biopalniki Fuoco są wykonane z grubej stali nierdzewnej, odpornej na działanie wysokich temperatur i szok termiczny.
Wewnątrz palnika znajduje się innowacyjny wkład ceramiczny, który przede wszystkim wyklucza ryzyko wylania się paliwa nawet w przypadku przewrócenia palnika. Ponadto, wkład ceramiczny pozwala na znaczną oszczędność zużycia bioetanolu, gdyż w wyniku działania ognia spala się nie tylko ciecz, lecz także ulatniające się gazy.

Biopalniki Horus® są wyposażone w opatentowane rozwiązania techniczne o nazwie „Expleo”, poprawiające bezpieczeństwo napełniania zbiornika paliwem, np. specjalny zawór hermetycznie uszczelniający zbiornik oraz górna płyta zaprojektowana w sposób zapobiegający przypadkowemu wyciekowi bioetanolu.

Oferta biokominków Horus

W ofercie Horus® dostępne są palniki, modele przystosowane do zabudowy, naścienne oraz wolnostojące.


Palniki

Możliwość zakupu palnika Horus Fuoco®, w połączeniu z własną inwencją twórczą pozwala na posiadanie biokominka w dowolnym stylu; od rustykalnego, przez klasyczny i portalowy, po nowoczesny minimalistyczny typu „okno”. W ofercie dostępne są biopalniki o szerokości od 28 do 79 cm, które w zależności od wybranego modelu mają pojemość od 1 do 3 litrów. To z kolei przekłada się na czas palenia bez konieczności uzupełniania paliwa, który wynosi odpowiednio od 2 do 9 godzin.

Bio-wkłady Horus do wbudowania w ścianę

Horus oferuje bio-wkłady przeznaczone do zabudowy różniące się rozmiarami (60, 90, 130 i pionowy 45), kształtem oraz pojemnością palnika. Obudowa jest wykonana ze stali inox lub stali lakierowanej na kolor czarny, zaś wewnątrz znajduje się palnik Fuoco 2l lub Fuoco 3l. Dostępne są modele;

  • modele jednostronne, z frontalną wizją ognia (Horus Mono-Side) oraz
  • biokominki dwustronne (Horus Bi-Side).

Wolnostojące biokominki Horus

Gama biokominków wolnostojących składa się z modeli przystosowanych do palenia wewnątrz pomieszczeń oraz modeli, które dzięki wysokiej szybie ochronnej z hartowanego szkła można użytkować także na tarasie lub w ogrodzie.
Są wśród nich biokominki o nieco mniejszych rozmiarach, które można postawić na stole lub regale (Ego, Steel Tree), portalowy Freedom w wersji do postawienia przy ścianie oraz dwustronnej czy też interesujący Rubik, który można złożyć w trojaki sposób, nadając mu oryginalny kształt.

Horus to kolekcja oryginalnych wzorów, które świetnie wpasowują się w każdą przestrzeń mieszkalną i komercyjną, to biokominki, które zdobią i grzeją.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty w naszym sklepie internetowym.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.