Blog

Kominek elektryczny dla Ciebie

24. 11. 2020.
Edyta

Kominek elektryczny dla Ciebie

Kominek elektryczny, to w zasadzie urządzenie AGD zasilane prądem elektrycznym. A jednak, dzięki współczesnej technologii, która potrafi coraz wierniej naśladować naturę, efekty świetlne w niektórych kominkach wizualnie w niczym nie ustępują prawdziwym płomieniom. Dlatego też kominek na prąd to coraz częściej kupowany element wyposażenia wnętrz, instalowany zarówno w domach mieszkalnych, jak i przestrzeni o charakterze komercyjnym. Dzieje się tak dlatego, że kominki elektryczne mogą być instalowane w każdym pomieszczeniu dysponującym gniazdkiem elektrycznym, są bezpieczne w użytkowaniu, a ich obsługa dziecinnie prosta.

Kominek elektryczny Faber

Kominek elektryczny w bloku, kominek elektryczny w salonie, w sypialni, …..

Dzisiaj każdy może uatrakcyjnić wygląd swojego salonu, jadalni, sypialni, korytarza czy pomieszczenia rekreacyjnego w piwnicy poprzez instalację kominka elektrycznego o wybranym wzornictwie. Jest to dobra wiadomość dla mieszkańców wielopiętrowych bloków w dużych miastach, w których brak jest przewodu kominowego umożliwiającego montaż kominka lub pieca na drewno. Kominek elektryczny ucieszy także rodziców małych dzieci, gdyż nawet w przypadku chwilowej nieuwagi nie ma ryzyka poparzenia się maluszka.

Kominek elektryczny wolnostojący, naścienny, z obudową

Urozmaicona oferta produktowa zapewnia mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Na rynku dostępne są, m.in.:

Kominek elektryczny nowoczesny, klasyczny, rustykalny

Wybierając kominek elektryczny do danego wnętrza, oprócz sposobu montażu należy przemyśleć jego styl.

Do wyboru mamy np. styl nowoczesny oferujący kominki o prostych, geometrycznych sylwetkach oraz kominki elektryczne LDC, imitujące ekran telewizyjny.

Salon klasyczny pięknie ozdobi kominek elektryczny z rzeźbioną ramą portalową bądź obudowanie wkładu elektrycznego ramą z marmuru, granitu czy trawertynu wykonaną przez kamieniarza na indywidualne zamówienie. Wówczas kominek może być jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny i w pełni odpowiadający twojej wizji.

Efekt płomienia w kominkach elektrycznych

Ktoś mógłby zarzucić, że kominek elektryczny, owszem jest wygodny w użytkowaniu, ale dyskwalifikuje go sztuczny płomień.

Sztuczny? Czyżby? Popatrzcie na zdjęcia poniżej, które prezentują trzy efekty świetlne firmy Dimplex. Zero retuszu, są to po prostu kadry z filmików video.

Obecnie producenci naprawdę zaskakują innowacyjnymi pomysłami, dbając o to, by efekt wizualny jak najwierniej odzwierciedlał naturalne płomienie i polana drewna żarzące się w tradycyjnym kominku. Trzeba po prostu wybrać dobrą markę. Oczywiście, powiedzmy sobie wprost, za doskonałą jakość i opatentowaną technologię trzeba trochę zapłacić. I to jest chyba jedyny minus kominków elektrycznych wysokiej klasy.

Kominek elektryczny portalowy Dimplex Asti max Eco LedWeźmy na przykład, trójwymiarowy efekt płomienia Dimplex Opti-Myst®, który wykorzystuje odpowiednio podświetloną mgłę wodną, świetnie imitującą dym. Kominek, który nawilża powietrze! Czego ci ludzie nie wymyślą! Muszę przyznać, że choć to jeden z pierwszych efektów płomienia wdrożonych przez firmę Dimplex i ma już dobrych parę lat na liczniku, to mnie nadal zachwyca swoim realizmem. Jeśli więc chcesz mieć kominek elektryczny z nawilżaczem, to polecam serię Dimplex Opti-Myst®.

Mój drugi faworyt to intensywny płomień z iskrami sypiącymi się z rozgrzanych do czerwoności polan, uzyskany w technologii Opti-V®. Pomimo, że płomień jest w tym przypadku jedynie obrazem wyświetlanym na ekranie LCD, to zarówno ogień, jak i wnętrze paleniska wydają się trójwymiarowe.

No tak, zapomniałabym o najnowszej serii kominków elektrycznych e-MatriX marki Faber. Tutaj płomień, podobnie jak w przypadku kominków Opti-Myst, to efekt podświetlenia unoszącej się zimnej pary wodnej specjalnymi żarówkami LED, które dodatkowo świetnie imitują efekt żaru.

Na koniec jeszcze przysłowiowa kropka nad „i”. Aby realizm był stuprocentowy niektóre kominki są wyposażone w moduł dźwiękowy, który odtwarza odgłos trzaskających iskier i polan drewna. Ponieważ nie każdy kominek elektryczny ma fabrycznie wbudowany efekt dźwiękowy, w sklepie internetowym KOMO Kominki można zamówić niewielki, przenośny głośnik z dźwiękiem trzaskających polan.

Kominke elektryczny naścienny Dimplex Ignite XLNaturalnej wielkości żarzące się ceramiczne polana drewna, migoczące płomienie z możliwością regulacji ich jasności, migotania, a także zmiany koloru, iskry, wnętrze paleniska z naturalnym wzorem cegieł, a nawet śladami sadzy sprawiają, że dobrej jakości kominek elektryczny jest doskonałym wyborem gwarantującym wrażenie porównywalne z tradycyjnym kominkiem na drewno.

Oczywiście znajdzie się coś także dla wielbicieli super nowoczesnych aranżacji i rozwiązań, którzy poszukują oryginalnego akcentu na reprezentacyjną ścianę w salonie lub kuchni. Tu sprawdzi się kominek elektryczny LCD, którego wnętrze zamiast ceramicznych polan drewna może być ozdobione kamieniami lub akrylowymi kostkami lodu, zmieniającymi kolor stosownie do wybranego ustawienia (biały, pomarańczowy, czerwony, fioletowy, niebieski, zielony).

Niełatwo się zdecydować. Ale najważniejsze, że jest w czym wybierać.

Kominki elektryczne z funkcją grzania

Kominki elektryczne nie tylko cieszą oko, ale i grzeją. Dotyczy to modeli wyposażonych w element grzejny. Ponieważ optyczny efekt płomienia działa niezależnie od funkcji grzewczej, możemy sycić wzrok kojącym widokiem płomieni nawet w ciepłe letnie wieczory.

W ofercie są też kominki elektryczne wyposażone w wentylator, służący do nawiewu zimnego powietrza. Mechanizm ich działania jest taki sam jak w popularnych do dziś farelkach.

Koszt użytkowania kominka elektrycznego

Koszt użytkowania kominka elektrycznego jest mikroskopijny jeśli używasz głównie efektu świetlnego, szczególnie, że coraz częściej producenci wykorzystują technologię LED, zamiast stosowanych do niedawna żarówek halogenowych. Po włączeniu funkcji grzania koszt użytkowania rośnie stosownie do czasu grzania oraz wybranego ustawienia mocy grzewczej. Rachunek jest prosty, jeśli masz kominek o mocy 2 kW i ogrzewasz mieszkanie przez godzinę, na najwyższym biegu, to za tę przyjemność zapłacisz u jednego ze znanych dostawców energii ok. 0,79 zł.


Podsumowując, szeroka gama produktów, łatwość obsługi, bezpieczeństwo użytkowania oraz unikatowe połączenie realizmu kominka na drewno z komfortem użytkowania charakterystycznym dla urządzenia elektrycznego z pewnością zrekompensują brak możliwości posiadania kominka lub pieca na drewno.


Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu stacjonarnego oraz internetowego.

Ocena:
Dziękujemy za ocenę

4.7/5

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.