Blog

Zagraj w czerwone

03. 12. 2020.
Edyta
  Różne

Za oknem szaro, ponuro, zimno. Ale na szczęście są różne proste metody na poprawę nastroju i zdrową rozgrzewkę. Dzisiaj zaproponuję wam niezbyt męczącą rozgrzewkę za pomocą energetycznej czerwieni.

Kolor czerwony działa pobudzająco, wprowadza dynamikę, uwydatnia radość i pewność siebie, wyzwala pasję, pobudza akcję serca i poprawia nastrój. Z tego względu jest świetnym remedium dla osób przemęczonych i ospałych.

Ponieważ intensywna czerwień bardzo silnie oddziałuje zarówno na przestrzeń jak i nasze samopoczucie, na początek można wprowadzić drobne i łatwo odwracalne zmiany. Na przykład możesz położyć na podłodze czerwony dywanik, serwetkę na stoliku kawowym, pled i poduszkę na sofie, zawiesić w oknie czerwone tiulowe firanki lub zasłony, dodać tu i ówdzie czerwone akcenty w postaci wazonu, półmiska, imbryka na herbatę filiżanek, kwiatów, itd. Pomysłów jest naprawdę mnóstwo.

Dla odważnych i naprawdę zakochanych w kolorze czerwonym proponuję nieco trwalszą zmianę aranżacji, np. pomalowanie na ten kolor jednej ze ścian w salonie, wybranie czerwonej obudowy kominka bądź emaliowaną na kolor czerwony kuchnię lub piecyk-koza na drewno. W ofercie KOMO Kominki znajdziecie 7 modeli pieców wolnostojących emaliowanych na piękny czerwony kolor (niestety nie wszystkie zdjęcia wiernie oddają faktyczny kolor). Są to wyprodukowane we Francji eko piece Invicta Bradford, Fifty, Fifty Arche, Modena, Sedan M, Sedan S i Seville. Mamy też elegancki włoski wolnostojący piec kaflowy, który urzeka malinowymi kaflami z reliefem.

Inną opcją, która zdobi i grzeje jest wolnostojący biokominek Crater  o pięknej głębokiej czerwieni. Dno tej sporej biolampy o wymiarach Ø 45/50cm można dodatkowo ozdobić białymi kamieniami lub jakimkolwiek innym materiałem ognioodpornym. Zaletą biokominka Crater jest możliwość swobodnego przenoszenia go z pomieszczenia do pomieszczenia jak również użytkowania go na tarasie lub w ogrodzie.

Jeśli jednak obawiacie się żywego płomienia warto rozważyć kominek elektryczny LED z funkcją grzania, z akrylowymi kostkami lodu, które w zależności od ustawienia zmieniają swój kolor. Może to być kominek elektryczny Dimplex Toluca Eco Led, Toluca De Luxe Eco Led, Ignite XL 50” lub Ignite 74" Eco Led. Naturalnie skoro decydujemy się na grę w czerwone to wybieramy na pilocie zdalnego sterowania kolor czerwony.


Tak czy inaczej, niezależnie od preferencji kolorystycznych, z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia w większości domów z pewnością pojawią się wkrótce liczne czerwone akcenty w postaci świeczników, doniczek z poisencją, bombek i lampek na choince.

 

 

Ocena:
Dziękujemy za ocenę

5/5

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.