Blog

Kominek w kolorach jesieni

07. 10. 2022.
Anna
  Różne

Czas pędzi nieubłaganie; dopiero co szukaliśmy sposobów na ochłodę w upalne letnie dni, a tu już jesień i pora na uruchomienie ogrzewania.

Polskiej jesieni towarzyszą przepiękne kolory liści na drzewach oraz krzewach ozdobnych, a także bogata paleta kolorów warzyw i owoców dostępnych o tej porze roku; od zielonego, przez ciepły żółty, pomarańczowy i czerwony, po głębokie bordo i brąz. Jesienią nie brakuje także różnych odcieni fioletu i różu w astrach, wrzosach i chryzantemach zdobiących nasze rabaty w ogrodzie oraz donice lub koszyki na tarasie.

Ciepłe tonacje kolorystyczne rozgrzewają, ożywiają pomieszczenia i dodają im przytulności. W związku z tym postanowiłam wybrać kilka palenisk, które będą pasowały do tematu posta.

Niestety wkłady kominkowe na drewno lub na gaz są dostępne w standardowej kolorystyce przewidzianej przez producenta, czyli najczęściej w kolorze grafitowym lub czarnym. Ale w zasadzie nie jest to problem, ponieważ kolory jesieni z powodzeniem mogą pojawić się na obudowie kominka lub sąsiadującej z nim ścianie.

Więcej możliwości daje wybór, jako dodatkowego źródła ogrzewania, kozy na drewno. Francuski producent wkładów kominkowych i pieców Invicta Group, oferuje kilka modeli pieców w kolorze głębokiej czerwieni. Są to piece wolnostojące Bradford, Seville, Sedan M, Modena i Fifty.

Jednak zdecydowanie najwięcej możliwości kolorystycznych oferuje polski producent kominków na bioetanol INFIRE, gdyż w przypadku kilku modeli możliwy jest wybór dowolnego koloru obudowy z palety RAL.

Dzięki temu można zamówić np. biokominek podwieszany Infire Incyrcle w kolorze żółtym lub wrzosowym, pomarańczowy jak dynia wolnostojący biokominek Incyrcle Stand (nowość) czy też naścienny Incyrcle Wall w kolorze kasztanowym. Zaprezentowany na ostatnim zdjęciu pomarańczowy biokominek naścienny Ustyle został wykonany na indywidualne zamówienie klienta. Taki akcent kolorystyczny bez wątpienia doskonale ożywi każde pomieszczenie zaaranżowane w smutnych i monotonnych barwach. 

Ocena:
Dziękujemy za ocenę

0/5

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.