Blog

Biokominek dla niecierpliwych

25. 01. 2022.
Edyta

Obserwacja otaczającego świata i ludzi skłania do refleksji, że większości z nas stale brakuje czasu i żyjemy w ciągłym pośpiechu. Szybko jemy, pochłaniając wrap, kebab lub hotdoga kupionego na stacji benzynowej, szybko mówimy, szybko chodzimy, szybko jeździmy samochodem, nerwowo patrzymy na zegarek, gdy kolejka do kasy stoi w miejscu, itd.  

Dla niecierpliwych, którzy tuż przed ważną imprezą wpadli na pomysł, aby uatrakcyjnić swoje mieszkanie, dom lub ogród oraz tych, którzy po prostu chcą mieć ekspresowy efekt polecam biokominek wolnostojący.

Piękny, żywy płomień, ujęty w obudowie o kształcie klasycznym bądź niezwykle oryginalnym jak Erta Kami, czy Elipse Ebios Fire w kilka sekund wyczaruje wspaniałą atmosferę, poprawi nastrój i ukoi nerwy.

Oferta kominków wolnostojących na bioetanol dostępnych na naszym rynku jest bardzo urozmaicona, więc jest w czym wybierać.

Dla zwolenników klasyki polecam biokominki z obudową portalową, na przykład modele Louis i Kreta RubyFires, kamienny Stone od Kami, nieco bardziej nowoczesną stylistykę Infire Inportal lub palenisko Infire Incoza wzorowane na piecu typu koza na drewno.

Warto też wspomnieć o super nowości - biokominku kaflowym Infire. Model o nazwie Intiled to nowoczesna wariacja na temat pieca kaflowego. Minimalistyczny, geometryczny kształt biokominka oraz proste, nowoczesne kafle sprawiają, że Intiled świetnie wkomponuje się w nowoczesne pomieszczenia.

W dużym salonie, lobby hotelowym, restauracji czy na tarasie świetnie sprawdzą się biokominki wolnostojące: Lacerta Zone of Fire, Shigo RubyFires z obudową wykonaną z forniru z kamienia naturalnego, stalowe Cumbal Kami czy prostopadłościenne Instand Infire.

Z kolei do niewielkiego pomieszczenia lub jako drobny element dekoracyjny do postawienia na stole i komodzie sugeruję La Vela i Elipse Base Ebios Fires lub niewielki Cuneo RubyFires w obudowie stylizowanej na beton. Oczywiście można kupić dwa w jednym, czyli nowoczesny stolik kawowy z wbudowanym biokominkiem Kami Hekla.

Poza szybkim lub zerowym montażem, niekwestionowaną zaletą biokominków wolnostojących jest ich mobilność, ponieważ w każdym momencie można je przestawić w dowolne miejsce. Należy jedynie pamiętać, aby zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa i odległości od materiałów palnych. Bądź co bądź biokominek generuje prawdziwy ogień.

A skoro mówimy o bezpieczeństwie, to przy wyborze biokominka warto zwrócić uwagę na wszelkie zabezpieczenia, np. przed przypadkowym rozlaniem się paliwa. Absolutnym minimum jest wypełnienie palnika porowatym kamieniem lub specjalną włókniną, która pochłania biopaliwo.

Uwaga: nigdy nie kupujcie stalowej skrzynki, w której swobodnie pływa bioalkohol, bo wówczas od nieszczęścia dzieli was tylko jeden niefortunny ruch!

Podsumowując, niezależnie od tego czy wybierzesz biokominek portalowy z klasyczną ramą, czy piec-koza na bioalkohol, a może biokominek stołowy lub tarasowy, jedno jest pewne - natychmiast stworzysz ogromne wrażenie niewielkim nakładem pracy.

Ocena:
Dziękujemy za ocenę

5/5

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.