Blog

Biokominek czy koza na drewno

15. 03. 2023.
Marta

Masz dylemat czy wybrać biokominek czy też kozę na drewno?

Może mieszkasz w bloku, gdzie z powodów technicznych nie można zainstalować pieca na drewno, podczas gdy twoim marzeniem był zawsze tradycyjny piecyk z prawdziwym ogniem, który nie tylko dodaje pomieszczeniu przytulności, ale i grzeje?

Mam dobrą wiadomość. Jest wyjście - bio koza. I to nie byle jaka koza, ale Incoza!  

Uznany polski producent biokominków, firma Infire, zaprojektował i uruchomił produkcję serii biokominków wolnostojących z korpusami o kształcie pieca na drewno, o nazwie handlowej INCOZA. Seria składa się z czterech modeli: dwóch zbliżonych stylem do tradycyjnych piecyków na drewno i dwóch reprezentujących styl nowoczesny.

Wszystkie modele bio-piecyków Incoza posiadają wspólne cechy, a mianowicie:

  • pełne przeszklenie
  • biopalnik o pojemności 1 l, który zapewnia 2-3 godzinne palenie
  • chłonny wkład z włókna ceramicznego, który podnosi bezpieczeństwo, a także wydłuża i optymalizuje proces spalania bioetanolu
  • nakładkę do regulacji wielkość płomienia oraz nakładkę do zagaszenia ognia
  • dodatkowy zbiornik pod palnikiem służący jako system odpowietrzający, który zapobiega powstaniu nadmiernego ciśnienia oraz wypłynięciu bioetanolu poza biokominek.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że biokominki Infire są nie tylko zaprojektowane ale również wyprodukowane w Polsce.

Poza wymienionymi powyżej cechami wspólnymi, każdy biokominków z serii Infire Incoza ma także swoje indywidualne zalety. I tak, Incoza 1 to niewielki piecyk na bioetanol, o klasycznej prostokątnej sylwetce najbardziej zbliżony do tradycyjnej kozy na drewno. Incoza 2 to biokominek w stylu skandynawskim, z niewielkim schowkiem, w którym dla lepszego efektu wizualnego można umieścić kilka polan drewna. Z kolei trójstronny biokominek Incoza 3, dzięki trzem wysokim szybom, rozświetli blaskiem swojego płomienia jeszcze większą powierzchnię wnętrza. Ostatni z prezentowanej serii to okrągły biokominek Incoza 4 o kształcie tuby, z dużą panoramiczną szybą oraz schowkiem na drewno. Incoza 4 świetnie prezentuje się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym. 

Jak widać, jest spory wybór, umożliwiający dopasowanie odpowiedniego piecyka na bioetanol do własnej aranżacji wnętrza. Wolnostojący bio-piecyk Incoza można postawić w salonie, kuchni lub sypialni; przy ścianie, w rogu lub w centralnej części pomieszczenia. Pełna dowolność. Wystarczy uruchomić swoją wyobraźnię i zmysł estetyczny. 

Ocena:
Dziękujemy za ocenę

5/5

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.