Żeliwne palenisko ogrodowe Infire FIREFLY

Na otarcie łez po niedawnej decyzji o zawieszeniu produkcji palenisk zewnętrznych z serii Outfire, firma INFIRE wprowadziła do sprzedaży palenisko zewnętrzne FIREFLY.

Jest to palenisko przystosowane do spalania drewna, wykonane z grubego żeliwa polakierowanego na kolor czarny. Dzięki konstrukcji paleniska oraz specyfice zastosowanego materiału, już po krótkim czasie od momentu rozpalenia ognia uzyskuje ono wysoką temperaturę, dzięki czemu drewno jest spalane prawie bez wydzielania dymu.

Palenisko ogrodowe Infire Firefly, o wymiarach Ø 56 x33 cm, jest wyposażone w demontowalny ruszt o regulowanej wysokości (średnica Ø45 cm), który umili każde rodzinne spotkanie wspólnym grillowaniem.

Na dnie paleniska znajdują się otwory umożliwiające odpływ wody w związku z czym powinno ono zostać ustawione na płaskim i w miarę równym podłożu z niepalnego materiału.

Do zestawu jest dołączony pokrowiec ochronny, który zabezpiecza Firefly przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi.

Niemniej jednak wraz z upływem czasu powierzchnia paleniska będzie się utleniała. Zmienne temperatury oraz ekspozycja na warunki atmosferyczne mogą spowodować powstawanie rdzawych plam, pomimo zabezpieczenia paleniska specjalistyczną powłoką odporną na wysokie temperatury. Warto przypomnieć, że w przypadku, gdy warstwa rdzy nie jest zbyt rozległa, może ona działać jako naturalna ochrona przed dalszą korozją, ponieważ tworzy barierę chroniącą metal przed utlenianiem się. Jednak rozprzestrzenianie się korozji może także z czasem osłabić strukturę metalu. Dlatego też, jeśli zależy nam na zachowaniu pierwotnego wyglądu i trwałości, mimo wszystko wskazane jest regularnie sprawdzanie stanu żeliwa i jego renowacja za pomocą szczotki drucianej i żaroodpornej farby w sprayu.

Odkryj urok wieczorów spędzonych przy ogniu rozpalonym w żeliwnym palenisku ogrodowym Infire Firefly, które możesz zamówić już dziś w naszym sklepie internetowym.

 

07.05.2024

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.