Kominki gazowe Kalfire w Komo

Na przełomie 2021 i 2022 roku w ofercie KOMO pojawiły się kominki gazowe renomowanej marki KALFIRE. O sukcesie holenderskich kominków Kalfire na międzynarodowych rynkach przesądziły 40-letnie doświadczenie w tym zakresie, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, trwałość urządzeń, ekonomika użytkowania oraz prosta i przyjemna obsługa.

Kominkowe wkłady gazowe Kalfire są przystosowane do spalania gazu ziemnego lub gazu płynnego z butli (propan/propan-butan). Rodzaj zasilania należy określić przed złożeniem zamówienia, tak aby producent wyposażył urządzenie w odpowiedni palnik.

Kalfire zaprojektował dwa rodzaje palników: palnik 3D oraz palnik Prestige.

Innowacyjny palnik Kalfire 3D ma wydłużony kształt i generuje płomienie o linii poziomej. Jednakże z uwagi na jego budowę oraz szerokości aż 10 cm, ogień nie tworzy linii prostej lecz zyskuje trzeci wymiar.

Najdłuższy z dostępnych palników 3D ma długość 170 cm. Standardową dekoracją kominka Kalfire z palnikiem 3D są polana ceramiczne oraz łupki i żwir z lawy wulkanicznej, imitujące węgiel drzewny. W ramach opcji dodatkowych można zamówić dekorację palnika  w postaci ekskluzywnego zestawu polan (dłuższe od standardowych), białych lub szarych kamieni bądź naturalnego minerału nazwie kryptonit.

Wszystkie wkłady kominkowe wyposażone w palnik Kalfire 3D (modele G), zamówione z zestawem polan, są dostarczane z efektem rozżarzenia (Kal-glow), który powstaje w wyniku rozgrzania się metalowych włókien oplatających ceramiczne polana.

Drugim rodzajem palnika gazowego oferowanego przez Kalfire jest chroniony patentem palnik Prestige. Dysze doprowadzające gaz zostały wbudowane w ceramiczne polana drewna, które są ułożone w stos o kształcie piramidy podobny do naturalnego ogniska. Palnik Kalfire Prestige generuje wysokie i przestrzenne płomienie a efekt paleniska na drewno można spotęgować jeszcze bardziej przez dodanie hybrydowej funkcji żaru oraz generatora naturalnych iskier.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość wybrania różnych opcji wykończenia ścianek wewnętrznych kominka. Standardowo są one wykonane z gładkiej czarnej blachy stalowej, lecz w ramach opcji dodatkowych istnieje możliwość zamówienia wnętrza z paneli profilowanych (z pionowym ożebrowaniem), czarnego szkła refleksyjnego, które odbijając obraz płomieni dodaje palenisku głębi, a w przypadku dwóch modeli frontalnych także wykończenia z okładziny imitującej cegłę.

Kominki na gaz Kalfire posiadają system łatwego otwierania drzwi, który umożliwia ich sprawne zdjęcie w celu wyczyszczenia szyby, bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi.

Wkłady gazowe Kalfire są obsługiwane za pomocą pilota iMatch, który umożliwia także mierzenie temperatury w pomieszczeniu oraz skorzystanie z funkcji termostatu. W ramach opcji dodatkowych można wyposażyć wkład w moduł iMatch podłączony do lokalnej sieci WiFi, a co za tym idzie obsługiwać kominek za pomocą tabletu lub smartfona.

Więcej informacji na temat kominków gazowych Kalfire znajdą Państwo na podstronie poświęconej marce Kalfire.


25.02.2022

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.