Dlaczego warto mieć kominek?

Zalety nowoczesnego kominka według Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KOMINKI POLSKIE

Nowoczesne kominki są przyjazne dla środowiska, spełniają wymogi dyrektywy Ecodesign i są opalane drewnem, które w przeciwieństwie do paliw kopalnych należy do odnawialnych źródeł energii.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie KOMINKI POLSKIE przygotowało ciekawe opracowanie prezentujące zalety kominków dla domu, dla człowieka i dla kraju.

Od wieków ogień zapewnia ludziom nie tylko ciepło fizyczne, ale także poczucie bezpieczeństwa - jest naturalnym antydepresantem. Popiół powstały w wyniku spalania drewna jest neutralny dla środowiska. 

Z punktu widzenia gospodarstwa domowego, kominek stanowi doskonałą rezerwę energetyczną na początku sezonu grzewczego, w chłodne dni poza sezonem grzewczym, czy też w przypadku awarii pieca lub podstawowej instalacji grzewczej w domu.

Poza tym warto miec na uwadze, że kominek lub piec na drewno zapewnia niezależność od innych nośników energii. Będzie on nieoceniony, w przypadku wystąpienia przerwy w dostawie gazu, prądu, wody, lub nagłego i  gwałtownego załamania pogody.

Dlatego naprawdę warto mieć kominek opalany drewnem!

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.