Budowa i montaż kominków Home / Oferta / Usługi KOMO Kominki / Budowa i montaż kominków

Najlepszym momentem na podejmowanie decyzji w sprawie budowy kominka jest etap projektowania domu.
Można wówczas zaplanować właściwe rozmieszczenie wszelkich elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania kominka, np. komina, wlotu świeżego powietrza, kanałów wentylacyjnych, itp.

Usytuowanie kominka powinno być przemyślane, a wszystkie elementy jego instalacji wykonane fachowo i zgodnie z wymogami polskiego prawa budowlanego oraz zaleceniami zawartymi w instrukcji montażu zastosowanego urządzenia grzewczego, tak aby w wyniku jego użytkowania nie doszło do uszkodzenia paleniska lub co gorsza pożaru domu.

Dlatego też odradzamy zatrudnianie do budowy kominka specjalistów w dziedzinach innych niż kominkarstwo i zduństwo.

Dobra rada!

Do budowy kominka należy zatrudnić specjalistę z branży kominkowo-zduńskiej.

Kominek to inwestycja na lata.

Firma KOMO zajmuje się budową kominków od ponad 20 lat i posiada umiejętności potwierdzone, m.in. Certyfikatem jakości ISO 9001:2008. Nasze własne ekipy wykonawcze to pracownicy z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży kominkowo-zduńskiej, posiadający wszelkie wymagane uprawnienia i stale podnoszący swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w regularnych szkoleniach zawodowych.

Oferujemy doradztwo techniczne w zakresie układu instalacji grzewczej, doboru właściwego wkładu kominkowego, obudowy kominkowej oraz innych elementów związanych z budową kominka i komina.

W zależności od decyzji klienta podejmujemy się:

  • Montażu spalinowego wkładu kominkowego, w zakres którego wchodzi samo podłączenie urządzenia grzewczego, zaś jego obudowanie pozostaje w gestii klienta.
  • Budowy kominka do stanu surowego. W tym wariancie oddajemy kominek obudowany, z systemem rozprowadzenia gorącego powietrza (o ile był przewidziany w zleceniu) oraz kratkami kominkowymi, zaś w gestii klienta pozostaje jego obłożenie kamieniem lub innym materiałem ozdobnym.
  • Kompletnej budowy kominka. Kominek oddajemy do użytkowania w formie całkowicie wykończonej, zgodnie z życzeniem klienta.

Montaż spalinowy kominka

montaż spalinowy kominka

Bryła kominka w stanie surowym

bryła kominka w stanie surowym

Ukończony kominek

Ukończony kominek

Każde zlecenie budowy kominka poprzedzamy szczegółową konsultacją techniczną w miejscu instalacji, przeprowadzoną przez specjalistę posiadającego stosowne uprawnienia. Podczas takiego spotkania dokonujemy dokładnych pomiarów i oględzin miejsca, w którym ma stanąć kominek; sprawdzamy uwarunkowania konstrukcyjne i wentylacyjno-kominowe wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Następnie przedstawiamy możliwe warianty koncepcyjne kominka, instalacji rozprowadzenia gorącego powietrza (GDP), a także dostępnych technologii.

Na podstawie wywiadu architektoniczno-materiałowego, dotyczącego planowanej aranżacji danego wnętrza oraz katalogów zdjęć ponad 2000 własnych realizacji KOMO, pomagamy dokonać wyboru poszczególnych elementów instalacji (urządzenia grzewczego, kratek wentylacyjnych, rur, kamienia i innych materiałów), tak aby dopełniały całościową wizję klienta.

W oparciu o wybrany przez klienta wariant przedstawiamy wstępną kalkulację, a następnie przystępujemy do sporządzenia projektu kominka oraz szczegółowego spisu materiałów niezbędnych do jego realizacji.

Po wybudowaniu kominka dokonujemy pierwszego rozpalenia w obecności klienta oraz instruktażu obsługi.

Fachowo zaprojektowany i zbudowany kominek pozwoli przez lata cieszyć się przytulną atmosferą i przyjemnym ciepłem płomieni.

Serdecznie zapraszamy do naszych Salonów Sprzedaży w Warszawie!

error: Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, prosimy o kontakt.