Ruby Fires biokominki Home / Oferta / Nasze marki / Ruby Fires biokominki

RubyFires biokominki i akcesoria

Ruby Fires® to holenderska marka i firma zajmująca się produkcją biokominków począwszy od 1994. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, przekładające się na bezpieczeństwo użytkowania sprawia, że biokominki RubyFires są cenione w wielu krajach Europy.

Biokominki RubyFires są wyposażone w biopalenisko z wewnętrznym wkładem ceramicznym o właściwościach absorpcyjnych. Wkład działa na zasadzie gąbki, gdyż pochłania biopaliwo, zapobiegając jednocześnie jego wyciekowi nawet w przypadku przewrócenia się biopaleniska (zobacz test bezpieczeństwa).

Zastosowanie paleniska ceramicznego oraz biopaliwa RubyFires LEF® zapewnia łatwe rozpalanie ognia oraz bezwonny, stabilny żółty płomień.

W skład oferty Ruby Fires wchodzą:

 • biokominki
 • biopaleniska
 • wkłady do biokominków
 • akcesoria do biokominków: paliwo (bioetanol LEF), zapalarka, polana ceramiczne, kamienie ozdobne, efekt żarzenia oraz szyby ochronne.

Produkty RubyFires posiadają certyfikat TÜVProdukty RubyFires posiadają certyfikat TÜV, wydany przez Niemiecki Instytut Testów, odpowiedzialny za badanie produktów i technologii pod kątem jakości i bezpieczeństwa.

Biopaleniska

Biopaleniska RubyFires to produkty o długości od 40 do 80 cm, które można wyeksponować jako biokominek wolnostojący bądź wbudować w dowolny materiał odporny na wysokie temperatury, np. stół, ściankę działową, blat czy podłogę.

Ich obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej satynowanej lub lakierowanej proszkowo czarną farbą żaroodporną. Modele przeznaczone do zabudowy posiadają ponadto 10mm rant maskujący, zapewniający estetyczne osadzenie paleniska. We wnętrzu obudowy znajduje się chłonny wkład ceramiczny, który zapobiega wydostaniu się paliwa w przypadku przechylenia lub przewrócenia biopaleniska. Ceramiczne wnętrze zapewnia równomierne spalanie biopaliwa, a także zapobiega wydzielaniu się podczas palenia nieprzyjemnego zapachu. Płomień osłaniają 2 szyby o wysokości 7 cm.

Biopaleniska RubyFires mają pojemność od 1 do 2 litra, co umożliwia, w zależności od modelu, ciągłe palenie przez 2 – 4,5 godzin. Osiągają one moc grzewczą od 2 do 3,5 kW.

Biopalenisko 4114B mini Biopalenisko LINE 8014LS z rantem Biopalenisko 4114LS w kamiennej obudowie
Wkłady do biokominków RubyFires

Wkłady do biokominków RubyFires to produkty o szerokości 50 do 125 cm przeznaczone do indywidualnej zabudowy. Komplet stanowią wkład oraz biopalenisko małe lub duże. Wkład to izolowana termicznie obudowa ze stali lakierowanej proszkowo czarną farbą żaroodporną. Wewnątrz obudowy znajduje się, w zależności od modelu, jedno lub dwa biopaleniska o pojemności od 1,5 l do 2 x 2l, które umożliwiają palenie przez 2 – 4 godzin. Wkłady RubyFires osiągają moc 2,5 – 6 kW.

W ofercie RubyFires znajduje się także wkład z efektem muru, który stwarza wrażenie tradycyjnego otwartego paleniska. Wnętrze stalowej obudowy jest w nim wyłożone płytami ceramicznymi imitującymi cegły.

Wkład biokominka Elegance Wkład biokominka Elegance aranżacja Wkład mały z efektem muru Wkład mały z efektem muru aranżacja
Biokominki RubyFires

Biokominek to kompletny produkt gotowy do użytkowania po ustawieniu go w wybranym miejscu. Składa się on z obudowy oraz biopaleniska bądź stalowego wkładu w wersji pomalowanej na czarno lub z imitacją muru. Wszystkie wkłady RubyFires posiadają z tyłu izolację termiczną zabezpieczającą ścianę. Obudowa jest wykonana, w zależności od modelu;

 • ze stali nierdzewnej w kolorze inox lub antracytowym;
 • z wysokogatunkowej płyty MDF w kolorze białym, kremowym, srebrnym lub czarnym
 • z polietylenu w kolorze białym, czarnym, czerwonym lub fuksja
 • z aluminium i dostępna w kolorze srebrnym lub czarnym.
 • z FossilStone, tj. forniru z naturalnego kamienia (trawertynu), dostępnego w różnych kolorach, w wersji polerowanej lub niepolerowanej
 • z CastleStone, gdzie blat wykonany jest z forniru z trawertynu, zaś rzeźbiony portal z lakierowanej mieszaniny kamienia i materiału syntetycznego, w różnych kolorach
 • z Betonlook, stanowiącego połączenie materiału syntetycznego i kamienia. Betonlook wyglądem imituje beton, lecz jest materiałem lekkim. W ofercie dostępne są różne kolory.
Biokominki można podzielić na następujące grupy;
 • biokominki do zawieszenia na ścianie, o pojemnościach palenisk 2 – 3,5l, czasie palenia ok. 3-4 godz.; mocy: 2-3,5 kW; szerokości: 57-97 cm.
  Biokominek Ruby Fires Bioflame Biokominek Ruby Fires Goya z kamieniami Biokominek Ruby Fires Quero (inox) Biokominek Ruby Fires Quattro Biokominek Ruby Fires Umbria
 • biokominki wolnostojące przystosowane do ustawienia w dowolnym miejscu pomieszczenia. Niektóre modele są zaopatrzone w rolki, które ułatwiają przemieszczanie kominków. Pojemności palenisk wynoszą1-2 l; czas palenia ok. 3-4 godz.; moc: 2-3,5 kW; szerokości 55-110 cm.
  Biokominek wolnostojący Twisty One Biokominek wolnostojący Twister Biokominek wolnostojący Milano Biokominek wolnostojący Lasize
 • biokominki przyścienne to kominki do montażu przy ścianie bądź w rogu pomieszczenia (biokominki narożne). Mogą mieć sylwetkę nowoczesną lubklasycznej ramy portalowej. Pojemności palenisk wynoszą1,5 – 2 l; czas palenia ok. 3-4 godz.; moc: 2,5-3 kW; szerokości 98 – 120 cm.
  Biokominek przyścienny Nero Biokominek przyścienny Diablo Biokominek przyścienny Cadiz Biokominek przyścienny Kreta Mini Biokominek przyścienny Louis
 • biokominki Indoor/Outdoor – to odrębna kategoria biokominków, które mogą być używane, także na zewnątrz pomieszczeń, np. na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Pojemności palenisk wynoszą1- 1,5 l;czas palenia ok. 2,5-3 godz.; moc: 1-2,5 kW; szerokości: 30 – 110 cm.
  Salerno Treviso Rio Livorno Milano
Akcesoria do biokominków

Akcesoria do biokominków to produkty pomocne podczas jego użytkowania, a także elementy dekoracyjne, które sprawiają, że biokominek zaczyna coraz bardziej upodabniać się do kominka tradycyjnego. W tej grupie asortymentowej znajdują się;

 • Bioetanol LEF® RubyFires – to w 100% ekologiczne paliwo na bazie 98% alkoholu etylowego, służące do spalania w biokominku. Bioetanol LEF pozytywnie przeszedł testy właściwości palnych oraz emisji uciążliwych substancji w związku z czym należy do najczystszych i najbezpieczniejszych paliw dostępnych na rynku. Gwarantuje piękny żółty płomień i stabilne, bezpieczne spalanie od pierwszego momentu użytkowania. Wyposażona w dozownik 1 litrowa butelka zapewnia bezpieczne uzupełnianie paliwa w biokominku.
 • Polana ceramiczne RubyFires – to wykonana z materiału odpornego na działanie wysokich temperatur ceramiczna imitacja drewna. Dostępne są zestawach zawierających 3, 6, 7 lub 10 elementów o różnym kształcie, grubości i długości poszczególnych polan (od 16 do 56 cm). Dzięki polanom, które zakrywają stalowe palenisko, biokominek nabiera realistycznego wyglądu tradycyjnego kominka.
 • Efekt żarzenia RubyFires – to metaliczne włosie, które wpływem temperatury żarzy się. Rozciągnięte na polanach ceramicznych daje niezwykle realistyczny efekt palącego się drewna. Włosie starcza na około 200 godzin pracy biokominka.
 • Kamienie ozdobne – to komplet ok. 50 jasnych kamieni, stanowiący kolejną opcję udekorowania wnętrza kominka, który dzięki nim uzyskuje bardzo nowoczesny wygląd.
 • Szyby ochronne
 • Zapalarka.
bioetanol LEF® komplet 10 polan do biokominka efekt żarzenia komplet kamieni ozdobnych do biokominka eklskluzywne zapalarki

Prezentacja kolekcji RubyFires

YouTube:

Zapraszamy na zakupy do naszego specjalistycznego sklepu internetowego!
Zapraszamy do sklepu z biokominkami!

error: Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, prosimy o kontakt.