Kominki Arkiane Home / Oferta / Nasze marki / Kominki Arkiane

Francuskie kominkii ArkianeArkiane to francuska firma i jednocześnie marka kominków, która powstała w 1990r.
W roku 2015 odkupił ją producent wkładów kominkowych Totem Fire S.A.
W ciągu minionych 26 lat kominki Arkiane zdobyły sobie uznanie tysięcy odbiorców we Francji oraz poza jej granicami.

Dzięki swoim niepowtarzalnym i niezwykle oryginalnym kształtom produkty Arkiane cieszą się szczególnym uznaniem architektów i dekoratorów wnętrz.

Aktualna oferta składa się z 6 modeli dostępnych w różnych konfiguracjach oraz kolorystyce. Są wśród nich modele wbudowywane w ścianę, do zawieszenia na ścianie oraz wolnostojące.

Obrotowy kominek Arkiane - Eclypsya Kominek Arkiane – Kephren z cokołem Kominek Arkiane – Yan Li Kominek Arkiane - Fayko Kominek Arkiane - Oxalis Kominek Arkiane - Soio

Warianty instalacji

Modele wbudowane

 • jednostronne: wbudowane w istniejącą ścianę rozdzielającą dwa pomieszczenia lub ściankę działową wybudowaną wokół paleniska.
 • dwustronne: zainstalowane w ścianie, dzięki przeszkleniu w układzie vis a vis pozwalają cieszyć się widokiem płomieni i odczuciem ciepła w dwóch różnych pokojach lub dwóch różnych strefach tego samego pomieszczenia

Modele zawieszone na ścianie

 • modele jednostronne
 • model trójstronny na nodze: zaprasza nas do odkrywania widoku ognia z trzech różnych perspektyw; z przodu poprzez duże drzwi a także poprzez boczne iluminatory.
 • model trójstronny podwieszany: przylega do ściany, więc nie zajmuje miejsca na podłodze, co jest zarówno estetyczne, jak i praktyczne.

Modele wolnostojące i podwieszane

 • czterostronne na nodze: zainstalowane w sercu salonu, dzielą go na dwie strefy widokiem płomieni i promieniującym od kominka ciepłem.
 • czterostronne podwieszane: zajmują mniej miejsca niż modele na nodze, ale z pewnością będą zawsze obecne w państwa życiu rodzinnym i dodadzą mu nowego ducha.

Opcje dodatkowe:

 • przedłużenie maskownicy przewodu kominowego
 • rozeta maskująca na indywidualne zamówienie
 • wspornicza rama montażowa
 • zestaw akcesoriów kominkowych (szufelka, szczotka, pogrzebacz)

Zestaw akcesoriów do kominka Eclypsya Zestaw akcesoriów do kominka Kephren Zestaw akcesoriów do kominka Fayko Zestaw akcesoriów do kominka Oxalis


Na szczególną uwagę zasługują dwa modele wolnostojące, bez widocznego przewodu podłączeniowego, które dzięki odprowadzeniu dymu od spodu kominka, umożliwiają instalację w dowolnym miejscu w domu, niezależnie od usytuowania komina.

Należą do nich, łączące w sobie ponadczasową formę z nowoczesną koncepcją technologiczną, kominki;

 • Kephren, który wziął zarówno swoją nazwę jak i formę od zbudowanej przed wiekami piramidy stojącej obok wielkiego posągu Sfinksa
 • Eclypsya – niezwykle oryginalny dwustronny kominek w kształcie koła, które obraca się o 360o oraz może być przemieszczane w dowolne miejsce domu, o ile uprzednio wykonano tam punkt przyłączeniowy.

Niesamowity spektakl ognia z pewnością zahipnotyzuje Państwa rodzinę, przyjaciół i gości.

Obrotowy kominek Arkiane - Eclypsya Obrotowy kominek Arkiane - Eclypsya Kominek Arkiane – Kephren z cokołem Kominek Arkiane – Kephren bez cokołu Kominek Arkiane - Soio Kominek Arkiane - Soio
Kominek Arkiane – Yan Li Kominek Arkiane – Yan Li Kominek Arkiane - Oxalis Kominek Arkiane - Oxalis Kominek Arkiane - Fayko Kominek Arkiane - Fayko

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie https://sklep.komo.pl

error: Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, prosimy o kontakt.