Biokominki Planika Home / Oferta / Nasze marki / Biokominki Planika

Planika

Planika to marka biokominków produkowanych od ponad 10 lat przez polską firmę Planika Fires, sprzedawanych w ok. 70 krajach świata. Planika Fires posiada prężnie działające oddziały w USA oraz Emiratach Arabskich. Regularnie uczestniczy w najważniejszych imprezach targowych, m.in. Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, Maison et Objet w Paryżu, 100% Design w Londynie, World Market w Las Vegas, Index w Dubaju i wielu innych.

Aby zapewnić najwyższe standardy jakości, specjaliści zatrudnieni w firmie stale modernizują zastosowane rozwiązania technologiczne. Planika posiada zaawansowane technologicznie laboratorium, w którym, przed wprowadzeniem do sprzedaży, każdy produkt jest poddawany jest rozmaitym testom.

 • Wszystkie paleniska są wyprodukowane z kwasoodpornej stali, o niskiej przewodności termicznej, co zapobiega nadmiernemu przenoszeniu ciepła z paleniska na obudowę.
 • Specjalna konstrukcja biokominków zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, tak aby ciepło rozchodziło się równomiernie po pomieszczeniu.
 • Budowa paleniska zapewnia prawidłowy pobór tlenu, co powoduje całkowite spalanie oparów paliwa.
 • Każde palenisko jest testowane w komorze ciśnieniowej, aby sprawdzić szczelność spawów.
 • W kolejnym etapie każde urządzenie jest testowane w specjalnej komorze, rejestrującej elektronicznie ilość gazów emitowanych podczas procesu spalania.
 • Każde palenisko jest także przepalane, aby zbadać ekstremalne warunki użytkowania i parametry graniczne.
 • Przeprowadzane testy są rejestrowane kamerą termowizyjną.
W ofercie Planiki znajdują się biokominki;
 • wolnostojące oraz do zabudowy
 • tradycyjne obsługiwane manualnie (np. Reflexo, Standard, Edge, Fire Box, Rondo Commerce), półautomatyczne (FLE) oraz automatyczne (FLA, FLA3).
  Stone bubble_on_white expresione_front fla_on_white_lid_open_new
Automatyczne biokominki Planika
Biokominek automatyczny do zabudowy FLA (wymiar na zamówienie) Biokominek FLA lakierowana na kolor czarny Biokominek FLA lakierowana na kolor biały Biokominek FLA lakierowana na kolor czerwony

Inżynierzy zatrudnieni w Planika Fires opracowali i opatentowali technologię BEV (Burning Ethanol Vapours), która sprawia, że pomiędzy płomieniem a paliwem nie ma bezpośredniego kontaktu. Spalaniu podlegają jedynie opary paliwa, co z kolei wpływa na optymalizację pracy biokominka.

W biokominkach automatycznych temperatura i proces spalania są w pełni kontrolowane przez zaawansowaną elektronikę i mikroprocesory, zapewniające najwyższe bezpieczeństwo użytkowania.
Urządzenia są wyposażone w liczne czujniki monitorujące temperaturę, poziom paliwa i CO, czy ruch urządzenia, które reagują w przypadku jakiejkolwiek nieprawidłowości. W razie zagrożenia system ostrzega użytkownika za pomocą komunikatu na wyświetlaczu LED, sygnału dźwiękowego oraz natychmiastowego automatycznego wyłączenia urządzenia.
Dzięki wbudowanym wentylatorom, nie jest wymagana dodatkowa wentylacja w pomieszczeniu.

Biokominki automatyczne są wyposażone w panel sterowania z 4- lub 6-stopniową regulacją wielkości płomienia. Model FLA3 posiada także blokadę rodzicielską i wyłącznik czasowy.

Oprócz standardowego wykończenia w stali inox, na życzenie klienta, paleniska mogą zostać polakierowane na dowolny kolor z palety RAL (wysoki połysk).

Aby podnieść komfort użytkowania biokominki automatyczne zostały wyposażone w możliwość zdalnej kontroli za pomocą pilota oraz opcję integracji z systemem Inteligentnego Domu. System WIFI wbudowany w model FLA3, umożliwia bezprzewodową obsługę kominka także za pośrednictwem tableta lub smartfona.

Maksymalny czas palenia to, w zależności od modelu, ok. 7-10 godzin.

Biokominek automatyczny FLA Biokominek automatyczny FLA3 Biokominek automatyczny FLA Biokominek automatyczny FLA Biokominek automatyczny FLA
Biokominki Planika z serii Commerce

Linia Commerce to biokominki przeznaczone do palenia zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Są to paleniska przenośne wypełnione niezwykle chłonnymi włóknami ceramicznymi, które zapobiegają rozlaniu się paliwa, nawet w przypadku przewrócenia urządzenia. Technologia ta została opracowana specjalnie dla przestrzeni publicznych, takich jak hotele, salony SPA czy restauracje.
Biokominki Commere świetnie sprawdzają się także na tarasach oraz w przydomowych ogrodach.

Rondo Commerce_warszawa_uc Rondo_Oslo_Norway Filmar_Hotel_Torun_Poland (4) jar_outdoor (1) totem_lubostron (1)
Biokominki Planika to kominki idealne dla Architektów

Wybór wkładu Planika daje Architektom ogromne możliwości i dowolność aranżacji.
Można go wbudować w dowolny niepalny materiał, np. granitowy blat, ściankę działową lub stół, umieścić wewnątrz tradycyjnej portalowej ramy kominowej, czy też wbudować w ścianę na wzór kominka typu „okno”. Dlatego właśnie paleniska Planika są idealne zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak również urządzonych w stylu klasycznym.

W przypadku kominków automatycznych FLA3 istnieje możliwość łączenia wielu palenisk, co daje ogromną dowolność w budowie własnego biokominka.

Biokominek Planika Edge w nowoczesnej ramie marmurowej Biokominek Planika Reflexo w ramie portalowej	Biokominek Planika Fire Box w blacie baru
Biokominek Planika Expresione wbudowany w ścianę Biopalenisko Planika FLA3 Biopalenisko Planika FLA 3

Planika to ogień w ciekawej oprawie i wysoko zaawansowane rozwiązania technologiczne.

Zapraszamy na zakupy do naszego specjalistycznego sklepu internetowego!
Zapraszamy do sklepu z biokominkami!

error: Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, prosimy o kontakt.