Como we Włoszech Home / Po pracy / Como we Włoszech

Como we Włoszech

Po raz pierwszy o jeziorze COMO dowiedzieliśmy się od Prezesa Marki Polskiej, który gdy zobaczył naszą markę powiedział, że jest takie piękne jezioro we Włoszech. Nazwa jeziora i miasta jest tożsama z nazwą firmy KOMO.
Wyraz COMO wymawia się po włosku KOMO. Nad jeziorem tym kręcono sceny do filmu Gwiezdne Wojny
Tytuł atykułu: „Zbyt piękne jezioro, zbyt dużo ślubów”. PAP 16.45

Urząd Stanu Cywilnego w mieście COMO nad malowniczym jeziorem o tej samej nazwie, na północy Włoch ogłosił, że do końca lutego przyszłego roku nie będzie udzielać ślubów cudzoziemcom. W ten sposób urzędnicy – jak poinformowały włoskie media – usiłują powstrzymać napływ od młodych par z całego świata, które właśnie tam chcą zawrzeć małżeństwo.

Władze COMO nie mają wątpliwości, że ich piękne miasto, od dawna znane miłośnikom wyrafinowanej turystyki, rozsławił ostatnio jeszcze bardziej amerykański gwiazdor George Clooney, kupując nad jeziorem dom. W jego ślad idą inni.

Przyjazdy w tamte strony stały się swoistym snobizmem, jeszcze większym jest zaś ślub w COMO.

Ponieważ lista zgłoszeń z zagranicy znacznie przewyższa możliwości miejscowego USC, postanowiono choć na kilka miesięcy zatrzymać tę falę. Do lutego wzrosły jednocześnie szanse par narzeczonych z okolic. Później mieszkańcy znów będą musieli stać w długiej wielojęzycznej kolejce.

DSCN3259

 
 

error: Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, prosimy o kontakt.