Ciepłe KOMO – kominki akumulacyjne i pieco-kominki Home / Ciepłe KOMO – kominki akumulacyjne i pieco-kominki
Ciepłe kominki i kominki akumulacyjne w ofercie KOMO

W minionych latach coraz większą popularność zyskały pieco-kominki, ciepłe kominki i kominki akumulacyjne. Są to kominki wykonane z płyt szamotowych (tzw. ciepła zabudowa) oraz masy akumulacyjnej, która utrzymuje ciepło przez ok. 6-8 godzin po wygaśnięciu ognia w palenisku.

Główną zaletą tego typu rozwiązania jest zmniejszenie zużycia drewna o około 30% oraz podniesienie sprawności całego układu grzewczego do 80-90%, czyli zwiększenie ilości ciepła dostarczanego do pomieszczenia.

Połączenie kominka z efektywnością pieca kumulacyjnego osiągamy poprzez zastosowanie najnowszej generacji materiałów akumulacyjnych.

Do wykończenia kominka tego typu – w zależności od preferencji klienta – możemy użyć kafli ceramicznych, naturalnego kamienia lub po prostu otynkować całą bryłę. Popularnym rozwiązaniem jest wybudowanie siedziska, które dzięki długotrwałej emisji zdrowego ciepła poprzez tzw. „ciepłe ściany” pozwala na przyjemny relaks szczególnie w chłodniejsze dni i długie zimowe wieczory.

Budową zajmują się nasze własne ekipy montażowe, składające się z wykwalifikowanych pracowników z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży kominkowo-zduńskiej. Brygady wykonawcze Komo posiadają wszelkie wymagane uprawnienia i regularnie uczestniczą w szkoleniach podnoszących umiejętności zawodowe.

error: Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, prosimy o kontakt.